Veszélyes hiba sújtja az Outlookot

​Érdemes figyelmet fordítani az Office, különösen az Outlook frissítésére, mivel az egy könnyen kihasználható, veszélyes sebezhetőséget rejt.
 

A Microsoft az októberi hibajavító kedden a Windows és egyes alkalmazások mellett az irodai szoftvercsomagját is frissítette. Több mint egy tucat hibajavítás jelent meg az Office-hoz, amivel a Word, az Excel, az Access és az Outlook is biztonságosabbá vált. Ez utóbbi egy különösen veszélyes sebezhetőségtől szabadítható meg a múlt heti javítások telepítésével, így a frissítést nem célszerű halogatni.
 
A Microsoft közleménye szerint a CVE-2020-16947 azonosítóval rendelkező sérülékenység alapvetően egy memóriakezelési rendellenességre vezethető vissza, aminek komoly következményei lehetnek. A biztonsági rés kihasználásával ugyanis a támadók System vagy a rendszerbe éppen bejelentkezett felhasználó nevében tudnak műveleteket végrehajtani. Amennyiben az érintett felhasználó rendszergazdai jogosultságokkal rendelkezik, akkor akár a számítógép feletti irányítás teljes körű átvételével is számolni kell. Ezért nem meglepő, hogy a Microsoft ezt a sebezhetőséget kritikus veszélyességi besorolással látta el.
 
Az eddigi vizsgálatok szerint a sérülékenység olyan elektronikus levelekkel használható ki, amelyek speciálisan szerkesztett állományokat vagy azokra mutató hivatkozásokat tartalmaznak. Amennyiben a felhasználó megnyit egy ilyen ártalmas állományt, akkor a támadók számára szabaddá válik az út a károkozások előtt. Programokat telepíthetnek, adatokhoz férhetnek hozzá, adatokat manipulálhatnak vagy törölhetnek, illetve akár rendszergazdai jogokkal felruházott felhasználói fiókokat is létrehozhatnak maguknak.
 
A Microsoft szerint a hiba webes támadási módszerekkel is kihasználhatóvá válhat. A kockázatokat pedig tovább növeli, hogy a támadási vektor kiterjed az Előnézeti (betekintő) ablakra is.
 
A fenti sérülékenység méregfoga az Office frissítésével könnyedén kihúzható.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség