Végre titkosít a Skype

​A Microsoft minden támogatott platformon elérhetővé tette a Skype azon verzióját, amely lehetőséget ad a végponttól végpontig terjedő titkosításra.
 

A Microsoft egy jelentős lemaradást hozott be a Skype új verzióival bevezetett titkosítási technológiáival. Az üzenetküldő legnagyobb riválisai ugyanis már régebb óta lehetőséget adtak (sőt alapértelmezésként támogatták) a végponttól végpontig terjedő titkosítást, aminek köszönhetően csak a kommunikációban résztvevő feleknek volt lehetőségük betekinteni az üzenetváltásokba. Persze ez nem mindenkinek tetszik, például a kormányzati szerveknek sem, amelyek bűnmegelőző és felderítő munkáját nagymértékben megnehezítik e technológiák. Az USA-ban ebből egyre komolyabb viták alakulnak ki a hatóságok, a jogalkotók és a vállalatok között.
 
Mindenesetre biztonsági szempontból mindenképpen jó hír, hogy a Skype is csatlakozott azon alkalmazásokhoz, amelyek a végponttól végpontig terjedő titkosítást támogatják. Igaz ehhez a chatelést megelőzően úgynevezett privát módban kell indítani a beszélgetést. Mindez pedig csak akkor működik, ha a beszélgetés minden résztvevőjének új verziójú Skype fut a számítógépén vagy a mobilján. Előfordulhat az a helyzet is, hogy valaki nem frissíti a mobilos Skype-ot, miközben az asztali PC-jén már a legutóbbi kiadást használja, és azzal titkosítottan kommunikál. Ilyenkor a mobilján nem fogja tudni megtekinteni ezeket az üzeneteit. Ezért minden eszközön célszerű frissíteni a Skype-ot.

 
A privát chatelések indításakor egy egyedi kulcs generálódik, amelynek segítségével történik a titkosítás. Mivel beszélgetésenként van egy-egy kulcs, ezért annak kiszivárgása nem veszélyezteti a teljes skype-olást.
 
Windows esetében legalább a Skype v8.28.0.41 használatát javasolja a Microsoft, míg Androidon legalább a v8.15.0.306-os kiadásnak célszerű futnia.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség