Valós idejű védelmet kap a Chrome böngésző
A Google Chrome még ebben a hónapban megkaphatja azt a biztonsági frissítést, amivel jelentősen felgyorsul a kártékony weboldalak és tartalmak szűrése.
A Google 2005-ben mutatta be először a Safe Browsing technológiáját azzal a céllal, hogy annak segítségével növelje az adathalászat elleni védelmet. A megoldás hamar igazolta, hogy érdemes erőforrásokat áldozni a további fejlesztésére, így az az évek során rendszeresen bővült újabb képességekkel. Például alkalmassá vált kártékony programokat terjesztő weboldalak detektálására, illetve az ártalmas és nemkívánatos letöltések és bővítmények felismerésére. A legújabb, úgynevezett Enhanced Protection üzemmódjának használatával pedig már a mesterséges intelligencia is bevonhatóvá válik a letöltött állományok mélyebb szintű elemzésébe.
Érkezik az újabb fejlesztés
A Safe Browsing alapfunkciói egy olyan helyi feketelistára támaszkodnak, amely nemkívánatos URL-eket (webcímeket) tartalmaz. Ez a címlista a háttérben 30-60 percenként frissül a Chrome böngésző által. A Google azonban úgy látja, hogy mindez nem elégséges, mivel a kártékony weboldalak sokszor csak 10-20 percig elérhetők. A gyors csereberének az az oka, hogy az elkövetők így tudják még nagyobb kihívás elé állítani a feketelistákra épülő védelmeket.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat