Valós idejű védelmet kap a Chrome böngésző

​A Google Chrome még ebben a hónapban megkaphatja azt a biztonsági frissítést, amivel jelentősen felgyorsul a kártékony weboldalak és tartalmak szűrése.
 

A Google 2005-ben mutatta be először a Safe Browsing technológiáját azzal a céllal, hogy annak segítségével növelje az adathalászat elleni védelmet. A megoldás hamar igazolta, hogy érdemes erőforrásokat áldozni a további fejlesztésére, így az az évek során rendszeresen bővült újabb képességekkel. Például alkalmassá vált kártékony programokat terjesztő weboldalak detektálására, illetve az ártalmas és nemkívánatos letöltések és bővítmények felismerésére. A legújabb, úgynevezett Enhanced Protection üzemmódjának használatával pedig már a mesterséges intelligencia is bevonhatóvá válik a letöltött állományok mélyebb szintű elemzésébe.
 
Érkezik az újabb fejlesztés
 
A Safe Browsing alapfunkciói egy olyan helyi feketelistára támaszkodnak, amely nemkívánatos URL-eket (webcímeket) tartalmaz. Ez a címlista a háttérben 30-60 percenként frissül a Chrome böngésző által. A Google azonban úgy látja, hogy mindez nem elégséges, mivel a kártékony weboldalak sokszor csak 10-20 percig elérhetők. A gyors csereberének az az oka, hogy az elkövetők így tudják még nagyobb kihívás elé állítani a feketelistákra épülő védelmeket.
 
Annak érdekében, hogy a Safe Browsing lépést tudjon tartani a roppant gyorsan és dinamikusan változó kártékony tartalmakkal, a Google még tavaly úgy határozott, hogy valós idejű védelmet fejleszt ki. Ezek a fejlesztések jól haladnak, és várhatóan még ebben a hónapban mindenki számára elérhetővé válnak mind az asztali, mind az androidos Chrome böngésző esetében.
 
A Google elárulta, hogy jelenleg napi 10 milliárd URL-t ellenőriz a Safe Browsing, és napi szinten átlagosan hárommillió riasztást generál világszerte. Az új technológia alkalmazásával a becslések szerint akár 25 százalékkal több adathalász kísérlet válhat majd blokkolhatóvá.
 
Fókuszban az adatvédelem
 
A továbbfejlesztett Safe Browsing kapcsán a Google hangsúlyozta, hogy azt olyan módon alakítja ki, hogy ne vessen fel adatvédelmi aggályokat. Ennek érdekében a Fastly Oblivious HTTP (OHTTP) technológiát veti be, amelynek segítségével IP-címektől, User Agent információktól stb. megfosztott adatokat kap a Safe Browsing felhős komponense egy proxy szerveren keresztül (részben hash-elve és titkosítva). Ilyen módon a Google állítása szerint nem fordulhat elő az, hogy a Safe Browsingon keresztül kimutathatóvá váljon, hogy ki-milyen weboldalakat tekintett meg.
 
  1. 4

    A Django kapcsán két biztonsági hiba látott napvilágot.

  2. 4

    A Zabbix fejlesztői számos biztonsági rendellenességről adtak tájékoztatást.

  3. 4

    Kritikus hibákról számolt be a Veeam a Service Provider Console kapcsán.

  4. 4

    Az Android decemberi frissítésével számos komponens vált biztonságosabbá.

  5. 4

    A Samsung három biztonsági hibáról számolt be az Exynos kapcsán.

  6. 3

    A Zabbix esetében újabb biztonsági frissítésre van szükség.

  7. 3

    A Wireshark fejlesztői két biztonsági rést foltoztak be.

  8. 2

    A Yubico biztonsági frissítést adott ki egyes eszközeihez.

  9. 4

    A GitHub CLI kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  10. 3

    A VMware Aria Operations öt biztonsági frissítéssel gyarapodott.

Partnerhírek
Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

Hazánkba is megérkezett az ESET Services

​Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is.

hirdetés
Közösség