Újabb technika védelmezi a Samsung okostelefonjait
A Samsung egy új védelmi megoldást mutatott be az okostelefonjaihoz.
Az úgynevezett zero-click, azaz a kattintás nélkül végrehajtott támadások a mobil eszközök esetében sem számítanak ismeretlen jelenségnek. Ezek lényege, hogy a különféle sebezhetőségek kihasználása olyan módon történik meg, hogy nincs szükség felhasználói interakcióra, vagyis jól automatizálható károkozásokról van szó. A veszélyeket mi sem bizonyítja jobban, mint hogy egyebek mellett ilyen technikát használt a hírhedt Pegasus kémprogram is. Erre válaszul az Apple kifejlesztette a mobil készülékeihez a "Lockdown Mode" nevű üzemmódot, amely ugyan korlátozza az eszközök funkcionalitását, cserébe viszont nagyfokú védelmet biztosít a kémkedések ellen.
A Samsung is pontosan tisztában volt azzal, hogy nem kizárólag az Apple operációs rendszerét érintik az említett kockázatok, hanem azok Android alatt is veszélyt jelentenek. Ezért kidolgozta a legújabb védelmi megoldását, amelyet Message Guard névvel illetett.
A Message Guard célja, hogy a zero-click típusú támadásoknak elejét vegye. Olyan károkozásokat képes megakadályozni, amelyek speciálisan szerkesztett képekkel vagy képeket tartalmazó üzenetekkel válhatnak kihasználhatóvá. A működési elve, hogy egy virtualizált környezetet hoz létre, amelybe a készülékre érkező PNG, JPG/JPEG, GIF, ICO, WEBP, BMP, illetve WBMP formátumú állományok automatikusan bekerülnek. Ott egy vizsgálat veszi kezdetét, és ha felmerül a gyanú, hogy egy kép támadási célokat szolgál, akkor az még azelőtt karanténba kerül, hogy károkozásokhoz tudna hozzájárulni.
A Message Guard a háttérben automatikusan, észrevétlenül teszi a dolgát, felhasználói oldalon semmiféle beállításra, aktiválásra nincs szükség a használatához. Első körben a Samsung legújabb, Galaxy S23-as sorozatú készülékeire kerül fel (már a napokban), de az év során további (legalább One UI 5.1-et futtató) mobilok is megkapják ezt a fajta védelmet.
További hírek
Vélemények
Partnerhírek
ChatGPT mint fegyver?
Az ESET szerint elhárulnak a nyelvi akadályok a csalók elől, de azért marad 10 árulkodó jel.
Folytatják kibertámadásaikat az orosz hackercsoportok
Az Oroszországhoz köthető APT-csoportok folyamatosan indítják kibertámadásaikat Ukrajna ellen törlőprogramok és zsarolóvírusok felhasználásával.
Kiemelt hírek
Közösség
Copyright by Isidor - Minden jog fenntartva!