Újabb sebezhetőségekkel bővült a CISA-lista

​A CISA újabb három biztonsági hibával bővítette ki azt a sérülékenységi listáját, amely iránymutatást ad a patch menedzsment feladatok priorizálásához.
 

A CISA rendszeresen bővíti, frissíti azt a sérülékenységi listáját, amelyen azon biztonsági réseket tartja nyilván, amik egyes amerikai ügynökségek, szervezetek számára kötelező patch-eléssel járnak. Erre a listára a Microsoft áprilisi hibajavító keddjét követően nem sokkal a Windows Common Log File System Driver hibája került fel, amelyről hamar bebizonyosodott, hogy jelentős kockázatot jelent az érintett rendszerekre nézve. Az elmúlt napokban aztán a biztonsági szakértők újabb sebezhetőségekről állapították meg, hogy helyük van e listán. 
 
A három újonnan felvett sebezhetőség a következő:
  • CVE-2022-22718 - Microsoft Windows Print Spooler sérülékenység
  • CVE-2018-6882  - Zimbra Collaboration Suite (ZCS) XSS-hiba
  • CVE-2019-3568  - WhatsApp VOIP puffertúlcsordulási hiba
 
A Windows nyomtatási várólista kezelése az utóbbi egy évben több alkalommal is frissítésre szorult egyebek mellett a hírhedt PrintNightmare sebezhetőség miatt. A magas kockázati besorolású hibák miatt a CISA azt javasolta, hogy a patch-elésig az üzemeltetők lehetőleg állítsák le a nyomtatási várólistát kezelő szolgáltatást a Windows-os tartományvezérlőkön, valamint azon rendszereken, amelyekről nem történik nyomtatás. Ugyanakkor a frissítéshez minden rendelkezésre áll, hiszen például a listára most felkerülő, CVE-2022-22718 azonosítójú sebezhetőség javításához már februárban letölthetővé váltak a javítások.
 
A CISA hangsúlyozta, hogy a fenti három sérülékenység jelentős fenyegetést jelent a kormányzati rendszerekre nézve, ezért indokolt a kötelezően előírt hibajavítás. Ugyanakkor a sebezhetőségek nemcsak ezen intézmények berkein belül vezethetnek károkozásokhoz, hanem bármely vállalat esetében.
 
  1. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  3. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  4. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  5. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  6. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  7. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  8. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  9. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  10. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség