Új védelmi vonal érkezik a Windows 11-be
A Microsoft elárult néhány részletet a Windows Hello hitelesítésre épülő új védelmi rétegről, amely a Windows 11-ben kap helyet.
A Microsoft a Windows Hellonak egyre nagyobb teret enged, és mind több biztonsági funkciónak alapoz meg a használatával. Ezek közül az egyik legújabb az a védelmi vonal, amely bizonyos szempontból az UAC (User Account Control) tovább gondolásának tekinthető.
Az új megoldás lényege, hogy bizonyos rendszerösszetevők és műveletek végrehajtása előtt a Windows Hello segítségével egy extra hitelesítést kell elvégezni. Ilyen eset lehet az, amikor szoftvertelepítésre kerül sor, vagy a regisztrációs adatbázis bizonyos részeiben kell módosításokat eszközölni.
A védelmi vonalon csak akkor lehet tovább jutni, ha az arra jogosult személy PIN-kóddal vagy biometrikus technológiákkal azonosítja magát, és egyben rendszergazdai jogokkal is bír. A Microsoft szerint sikeres hitelesítés esetén egy átmeneti, izoláltan tárolt adminisztrációs token jön létre, amelyet az operációs rendszer az engedélyezett művelet elvégzését követően azonnal megsemmisít. Ezzel biztosítja azt, hogy ez a token véletlenül se szolgálhasson további műveletek engedélyezésére, vagyis perzisztens adminisztrátori jogok megadására.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat