Új károkozó lapulhat a WordPress-es oldalakon
Egy JavaScript alapú kártékony kód eddig legalább 39 ezer weboldalt fertőzött meg.
A Sucuri biztonsági cég szakemberei az elmúlt hetekben azt vették észre, hogy kimutatható mértékben nőtt azon kibertámadások száma, amelyek JavaScriptekkel történő visszaélésekre épülnek. Az elemzéseik során arra a következtetésre jutottak, hogy az a Sign1 nevű károkozó áll a háttérben, amely több variáns formájában ostromolja a WordPress alapú webhelyeket. A célja pedig nem más, mint hogy az érintett weblapok látogatóit kártékony weboldalakra irányítsa át.
Az eddig legalább 39 ezer webhelyen kimutathatóvá vált szerzemény egyik legfontosabb jellemzője, hogy olyan módon képes ellátni a feladatát, hogy ahhoz nem szükséges fájlokat létrehoznia a kiszolgálókon. Ehelyett adatbázisszinten van jelen. Mindez pedig jelentősen megnehezíti a kimutatását, különösen akkor, ha egy webhely csak olyan védelmi megoldásokra támaszkodik, amik fájlszintű ellenőrzéseket végeznek, és az adatbázisokban lévő anomáliák felismerésére nem képesek.
A Sign1 a felderítését még egy további módon is igyekszik megnehezíteni. Mégpedig úgy, hogy kizárólag akkor aktivizálódik, ha a felhasználó egy jól ismert webhelyről (például Google, Facebook, Instagram) érkezik a fertőzött weboldalra. Vagyis, ha például a kompromittált oldal tulajdonosa, fejlesztője - amennyiben közvetlenül vagy akár böngészős könyvjelző segítségével - keresi fel a webhelyét, akkor nem fog látni semmi rendellenességet.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat