Új károkozó lapulhat a WordPress-es oldalakon

​Egy JavaScript alapú kártékony kód eddig legalább 39 ezer weboldalt fertőzött meg.
 

A Sucuri biztonsági cég szakemberei az elmúlt hetekben azt vették észre, hogy kimutatható mértékben nőtt azon kibertámadások száma, amelyek JavaScriptekkel történő visszaélésekre épülnek. Az elemzéseik során arra a következtetésre jutottak, hogy az a Sign1 nevű károkozó áll a háttérben, amely több variáns formájában ostromolja a WordPress alapú webhelyeket. A célja pedig nem más, mint hogy az érintett weblapok látogatóit kártékony weboldalakra irányítsa át.
 
Az eddig legalább 39 ezer webhelyen kimutathatóvá vált szerzemény egyik legfontosabb jellemzője, hogy olyan módon képes ellátni a feladatát, hogy ahhoz nem szükséges fájlokat létrehoznia a kiszolgálókon. Ehelyett adatbázisszinten van jelen. Mindez pedig jelentősen megnehezíti a kimutatását, különösen akkor, ha egy webhely csak olyan védelmi megoldásokra támaszkodik, amik fájlszintű ellenőrzéseket végeznek, és az adatbázisokban lévő anomáliák felismerésére nem képesek.
 
A Sign1 a felderítését még egy további módon is igyekszik megnehezíteni. Mégpedig úgy, hogy kizárólag akkor aktivizálódik, ha a felhasználó egy jól ismert webhelyről (például Google, Facebook, Instagram) érkezik a fertőzött weboldalra. Vagyis, ha például a kompromittált oldal tulajdonosa, fejlesztője - amennyiben közvetlenül vagy akár böngészős könyvjelző segítségével - keresi fel a webhelyét, akkor nem fog látni semmi rendellenességet.
 
A Sign1 egy cookie-t helyez el a számítógépeken, amellyel azt biztosítja, hogy a látogató számára ne jelenjen meg ugyanaz a hirdetés többször, illetve az átirányítások ne mindig ugyanarra a domainre történjenek.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség