Új károkozó lapulhat a WordPress-es oldalakon

​Egy JavaScript alapú kártékony kód eddig legalább 39 ezer weboldalt fertőzött meg.
 

A Sucuri biztonsági cég szakemberei az elmúlt hetekben azt vették észre, hogy kimutatható mértékben nőtt azon kibertámadások száma, amelyek JavaScriptekkel történő visszaélésekre épülnek. Az elemzéseik során arra a következtetésre jutottak, hogy az a Sign1 nevű károkozó áll a háttérben, amely több variáns formájában ostromolja a WordPress alapú webhelyeket. A célja pedig nem más, mint hogy az érintett weblapok látogatóit kártékony weboldalakra irányítsa át.
 
Az eddig legalább 39 ezer webhelyen kimutathatóvá vált szerzemény egyik legfontosabb jellemzője, hogy olyan módon képes ellátni a feladatát, hogy ahhoz nem szükséges fájlokat létrehoznia a kiszolgálókon. Ehelyett adatbázisszinten van jelen. Mindez pedig jelentősen megnehezíti a kimutatását, különösen akkor, ha egy webhely csak olyan védelmi megoldásokra támaszkodik, amik fájlszintű ellenőrzéseket végeznek, és az adatbázisokban lévő anomáliák felismerésére nem képesek.
 
A Sign1 a felderítését még egy további módon is igyekszik megnehezíteni. Mégpedig úgy, hogy kizárólag akkor aktivizálódik, ha a felhasználó egy jól ismert webhelyről (például Google, Facebook, Instagram) érkezik a fertőzött weboldalra. Vagyis, ha például a kompromittált oldal tulajdonosa, fejlesztője - amennyiben közvetlenül vagy akár böngészős könyvjelző segítségével - keresi fel a webhelyét, akkor nem fog látni semmi rendellenességet.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség