Új felhőbiztonsági technológiák az Oracle-től
Az Oracle három biztonsági technológiát jelentett be az adatbázisok nagyobb fokú védelme érdekben.
Az Oracle rendületlenül fejleszti a felhős technológiát, ami maga után vonja azt is, hogy a cloud computing által jelentett kockázatokat is kezelnie kell. Ehhez pedig új technológiákra is szükség van. A vállalat nem aprózza el ezek fejlesztését. Most is három újdonsággal rukkolt elő.
Az Oracle Data Safe, az Oracle Cloud Guard és az Oracle Cloud Maximum Security Zones nevű megoldások közös jellemzője, hogy mindegyik a központosított, átlátható, magas szinten automatizált biztonság felé vezet, és a legjobb gyakorlatok bevezetését, illetve a házirendek, szabályok betartatását segítik elő. Mindhárom termék a háttérbe húzódva működik, és a felhős környezetekből származó telemetriai adatok gyűjtését, elemzését végzik.
Az Oracle Data Safe egy olyan egységesített vezérlőközpontot takar, amely az adatbázisok biztonságát hivatott növelni. Lehetőséget ad a biztonsági incidensekhez kötődő adatok, felhasználói fiókok, konfigurációs beállítások feltérképezésére. Folyamatosan monitorozza a védelem alá vont adatbázisokat, azonosítja az érzékeny, bizalmas adatokat, valamint szükség esetén segítséget nyújt az adatmaszkolásban is.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat