Új ATM-es hackeléseken dolgoznak a csalók

Az internetes alvilágban javában zajlik a biometrikus technológiákkal felvértezett ATM-ek hackelésére használható eszközök fejlesztése.
 

Az ATM-ek létezésük óta a csalók látókörében vannak. A módszereik tárháza pedig kifogyhatatlan. A fizikai rongálástól kezdve a mágnescsíkos kártyákról történő adatlopáson át, a PIN-kódok kikémleléséig és a számítógépes vírusokkal történő fertőzésekig bezárólag már mindennel próbálkoztak. Most pedig úgy tűnik, hogy a biometrikus azonosítást igyekeznek térdre kényszeríteni. 

A pénzügyi szektor új azonosítási módszerek bevezetésével próbál válaszolni a különféle fenyegetettségekre. Egyre több bank szemez a biometrikus technológiákkal, egyebek mellett az ujjlenyomatokra épülő azonosítással is. Noha az ATM-ek esetében ez még viszonylag gyerekcipőben jár, a Kaspersky Lab internetes feketepiacon végzett megfigyelései szerint már legalább tizenkettő különféle skimmer eszköz szerezhető be, amelyek képesek az ujjlenyomatos azonosítás által jelentett védelem áthágására. Ezek mellett pedig már a vénaszkennerek és az íriszfelismerő rendszerek támadására használható technikák fejlesztése is folyik kiberbűnözői körökben.

A Kaspersky Lab kutatóinak tapasztalata szerint a csalók szempontjából az egyik legnagyobb nehézséget a biometrikus információk GSM modulokkal történő továbbítása okozhatja, ugyanis e technológia több esetben lassú lehet a szükséges adatmennyiség megfelelő átviteléhez. 

Állítólag az internet sötét bugyraiban olyan mobilalkalmazások fejlesztése is folyik, amelyek "maszkot" helyeznek az emberi arcra. Egy ilyen app lehetővé teheti a kiberbűnözők számára, hogy akár a közösségi médiában fellelhető fényképek segítségével kijátszanak arcfelismerő rendszereket.

"Lehetetlen megváltoztatni valakinek az ujjlenyomatát vagy az egyéb biometrikus azonosítóit. Így ha a biometrikus adatainkat egyszer ellopják, már nem lehet biztonságosan használni azokat azonosításra. Ezért rendkívül fontos ezeknek az információknak a biztonságos tárolása és továbbítása"

- nyilatkozta Olga Kochetova, a Kaspersky Lab biztonsági szakértője.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség