Túlságosan engedékeny a WhatsApp
A Windows-os WhatsApp alkalmazás egyes fájltípusokat nem kezel elég szigorúan, ezért biztonsági kockázatok merültek fel.
A WhatsApp számos platformon elérhető kiadásai közül ezúttal a Windows-os verziót vette górcső alá Saumyajeet Das biztonsági kutató. A szakember a vizsgálatai során azt figyelte meg, hogy a kliensalkalmazás számos széles körben használható állomány esetében korlátozásokat alkalmaz, de a potenciálisan veszélyes fájltípusok listája hiányosnak bizonyult.
A WhatsApp Windows alatt egyes fájlok esetében nem teszi lehetővé közvetlenül azok megnyitását, és csak fájlmentést ajánl fel. Teszi ezt például a következő kiterjesztéssel rendelkező állományok esetében: .EXE, .COM, .SCR, .BAT, .DLL, .HTA és VBS. A Perl fájlokat szintén csak menteni engedi. Ez biztonsági szempontból azért jó, mert e potenciálisan kockázatosnak minősített fájlok közvetlen megnyitására és elindítására nincs mód akár egy véletlen kattintás folytán.
Das azonban azt tapasztalta, hogy az alkalmazás a Python (.PYZ (Python ZIP app), .PYZW ) állományok esetében engedi a közvetlen futtatást. Amennyiben egy felhasználó egy ilyen csatolmányt kap, és azt egyszerűen megnyitja, akkor az biztonsági kockázatokat vet fel. Igaz e kockázatokat némileg csökkenti, hogy a Python fájlok csak akkor futnak le, ha az adott számítógépre előzőleg a Python fel lett telepítve.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat