Túlságosan bőbeszédűek vagyunk a neten?

Az adatok, fájlok multimédiás tartalmak megosztása minden korábbinál könnyebbé vált. Ugyanakkor mindez visszaélésekre is módot adhat.
 

A Kaspersky Lab által végzett kutatás felfedte, hogy mennyi személyes adat válik nyilvánossá az online világban. A felmérés eredményei azt mutatják, hogy az emberek többsége (93 %) megosztja az adatait a digitális világban. A felnőttek 70 százaléka a gyerekeiről tesz közzé fotókat és videókat, a válaszadók 45 százaléka pedig másokról készített videókat, illetve fotókat tesz nyilvánosan elérhetővé.

Aggodalomra ad okot, hogy az emberek csaknem fele teszi publikussá – azaz bárki számára láthatóvá – a bejegyzéseit, személyes információit. Fontos tudni, hogy minden adat, amit nyilvánosan osztunk meg magunkról és másokról, gyakorta kontrollálhatatlanul kerül a kibertérbe és olyanok számára is elérhetővé válik, akik vissza tudnak élni mindezzel. Minden ötödik ember beismerte, hogy bizonyos érzékeny adatait már megosztotta olyanokkal, akiket kevésbé vagy egyáltalán nem ismert.

Az is elgondolkodtató, hogy a felmérés szerint a válaszadó 37 százaléka teszi közzé egyes pénzügyi adatai, sőt 41 százalékuk beszkennelt útlevelet, jogosítványt és egyéb személyes dokumentumot is osztott már meg.

A kutatás szerint az emberek nemcsak az adataikat osztják meg, hanem azon készülékeiket is, amelyeken értékes adatokat tárolnak. Például 10 százalékuk adta már meg PIN-kódját idegeneknek.

„Nagyon veszélyes szokás, ha túlzásba visszük adataink megosztását másokkal vagy akár vállalatokkal. Manapság az információ megosztása könnyebb, mint valaha. Ugyanakkor fontos tudatni a felhasználókkal, ha értékes és szenzitív információkat tesznek közzé magáról és/vagy másokról, akkor egyúttal lemondanak a felügyeletről. Hiszen nem lehetnek biztosak abban, hogy ki és miként fogja felhasználni ezeket az információkat” – mondta Andrei Mochola, a Kaspersky Lab Consumer Business részlegének vezetője. 
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség