Tovább menetel a mesterséges intelligencia
Idén is az egyik legnagyobb információbiztonsági kihívást a felhasználók megtévesztésére, manipulálásra épülő kibertámadások fogják jelenteni.
A Sophos 2023-ra vonatkozó biztonsági előrejelzése szerint a vállalkozások továbbra is sokat fognak küzdeni a social engineering módszerekre építkező támadásokkal. Ráadásul ezek a nemkívánatos események azokat a cégeket is kiemelten fogják sújtani, amelyek komolyabb biztonsági rendszerrel rendelkeznek. Ha ugyanis egy szervezet technológiai oldalon korszerű védelemmel rendelkezik, akkor a hackerek számára az amúgy is gyenge láncszemként nyilvántartott emberi tényezők szerepe még inkább felértékelődik.
A védekezés szempontjából idén az XDR eszközök minden korábbinál komolyabb szerepet kaphatnak. Ezek ugyanis számos biztonsági tevékenységhez használhatók, de talán a legfontosabb, hogy lehetővé teszik a támadások korai észlelését és felgyorsítják az incidensekre történő reagálást.
Persze nem minden kockázatot lehet majd ezek után sem kizárólag technológiai úton kezelni, már csak a fentiekben említett social engineering módszerek elburjánzása miatt sem. Ezek ellen továbbra is a leghatékonyabb módszernek a biztonságtudatosság fejlesztése fog számítani.
Prémium előfizetéssel!
-
Jelentős biztonsági frissítés érkezett a Firefoxhoz.
-
A Google Chrome két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Node.js két sérülékenységet tartalmaz.
-
A Sophos Firewall kapcsán öt biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
A Grafana fejlesztői három biztonsági hibáról számoltak be.
-
A Microsoft újabb biztonsági javításokat adott ki az Edge webböngészőhöz.
-
Az IBM HTTP Serverhez három biztonsági javítás vált letölthetővé.
-
A Microsoft kritikus veszélyességű hibát javított a SharePoint Serverben.
-
A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.
Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat