Többre van szükség a megfelelőségnél

A biztonsági előírásoknak való megfelelőség még korántsem jelenti azt, hogy egy vállalat kellően felkészült a kibertámadásokkal szembeni védekezésre.
 

Napjainkban sokszor találkozunk azzal, hogy az emberek úgy tesznek, mintha követnék az előírásokat, de a szabályok valódi betartása helyett csak a látszatról gondoskodnak. Elég arra gondolni, hogy hányan hordják úgy a járvány miatt kötelező maszkot, hogy az nem takarja az orrukat vagy a szájukat.
 
Hasonló helyzetek fordulhatnak elő a vállalati adatok és erőforrások védelménél, ha a cégek kizárólag arra koncentrálnak, hogy a megfelelőségi előírásokat teljesítsék. Egyes előírásokat a szabályalkotók évekkel ezelőtt fogalmaztak meg, amikor még más típusú fenyegetettségekkel kellett szembenézni, így ezek az előírások már gyakorta távol esnek a teljes körűségtől.
 
A kibertámadók módszerei azonban egyre szofisztikáltabbá válnak. Például a céges alkalmazottak hiszékenységére alapozva célzott phishing támadásokat indítanak. Ezért a szervezeteknek a kiberbiztonsági trendekkel és az új támadási módszerekkel is lépést kell tartaniuk, nem csupán a különféle iparági és törvényi előírásokkal.
 
Biztos, ami titkos
 
A Micro Focus szakértői szerint az a biztos megoldás, ha minden érzékeny adatot titkosítva tárolunk. A titkosított adatokkal azonban nehezebbé válhat a mindennapos munka, hiszen a kódolt információkat nem lehet felhasználni különféle statisztikákhoz és elemzésekhez, ami értékes tudástól foszthatja meg a döntéshozókat. Erre a problémára nyújtanak áthidaló megoldást azok a megoldások, amelyek képesek formátummegőrző titkosításra.
 
Házirend a lelke mindennek
 
Szintén erősíti a biztonságot, ha szigorúan felügyeljük, hogy ki férhet hozzá a bizalmas információkat tartalmazó fájlokhoz. Ezt azonban nehéz fenntartani a hibrid informatika világában, amikor a szervezetek számos helyen és környezetben tárolnak dokumentumokat, adatokat. Ez esetben jöhetnek kapóra azok a technológiák, amik magukba a fájlokba ágyaznak be hozzáférési információkat, beleértve, hogy azokat ki, mikor, hol és hogyan érheti el, használhatja vagy módosíthatja. Ezek a házirendek pedig mindig, mindenhol érvényesek lesznek, bárhova is mozgatják a dokumentumokat.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség