Több száz biztonsági rést foltozott be az Oracle
Az Oracle jelentős mennyiségű frissítést tett letölthetővé. A feltárt biztonsági hibáknak nemcsak a száma magas, hanem a veszélyességük is.
Az Oracle negyedévente adja ki a biztonsági frissítéseit a különféle szoftvereihez. A második negyedéves hibajavítások a héten váltak elérhetővé, és a vállalat összes széles körben használt megoldását érintik. A cég összesen 390 különféle biztonsági rést foltozott be, amelyek között 200 olyan hiba található, amelyek előzetes hitelesítés nélkül is károkozásokhoz vezethetnek. A veszélyességi besorolásokkal kapcsolatban elmondható, hogy 41 sérülékenység kapott kritikus minősítést, és ezek közül öt a maximális 10-es értéket „érdemelte ki” a CVSS-skála szerint.
A legtöbb kockázatot hordozó sebezhetőségek jogosulatlan távoli kódfuttatásra, illetve esetenként teljes rendszerek kompromittálására adhatnak lehetőséget. Ugyanakkor az összessített kockázati listán szerepel az adatlopás, az adatmanipuláció, a jogosulatlan műveletvégrehajtás és a szolgáltatásmegtagadás lehetősége is.
A mostani hibajavítások közül a legtöbb az E-Business Suite-hoz vált elérhetővé. Összesen 70 sebezhetőséget fedeztek fel a szakemberek az alkalmazásban, amelyek közül 22 távoli károkozásokra is módot adhat. Ezúttal a MySQL is jelentősebb frissítést kapott, hiszen 49 biztonsági rést foltoztak be rajta a fejlesztők. Ezek közül tízről bizonyosodott be, hogy a kihasználásukhoz nincs szükség előzetes authentikálásra.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat