Több sebből vérzik a WhatsApp biztonsági funkciója
A Meta ígérete szerint hamarosan érkezik a javítás a WhatsApp könnyen megkerülhető védelmére.
Az egyik legszélesebb körben használt üzenetküldő alkalmazás, a WhatsApp Messenger az utóbbi években számos olyan funkcióval és képességgel gyarapodott, amelyek a felhasználók adatainak védelmét hivatottak elősegíteni. Ezek közé sorolható a végponttól végpontig terjedő titkosítás, és az a lehetőség is, amivel olyan fotók, hangüzenetek és videók küldhetők, amelyek eltűnnek a csevegésből miután a címzett megnyitotta azokat. Ennek a funkciónak vannak további hatásai is az üzenetkezelésre:
- Az elküldött fotók és videók nem lesznek elmentve a címzett fotói közé vagy a galériájába.
- A címzett nem készíthet képernyőfotót az egyszer megtekinthető tartalmakról.
Biztonsági szakemberek a fenti funkciót alaposabban is szemügyre vették, és kiderült, hogy az több sebből vérzik. Egyrészt az egyszer megtekinthető tartalmak képernyőmentésektől való védelme nem valósul meg a számítógépeken futó kliensalkalmazás, valamint a webes WhatsApp esetében. Másrészt az ilyen típusú üzenetek némi trükközéssel többször is letölthetővé válhatnak.
A Zengo X Research Team szakértői az egyszer megtekinthető üzenetek felépítésének vizsgálatakor megállapították, hogy azok szinte teljes mértékben megegyeznek a hagyományos üzenetekével, annyi kivétellel, hogy tartalmaznak egy URL-t titkosított adatokkal, egy dekódoló kulcsot, valamint egy "View once" nevű flaget (megjelölést). Amikor erre fény derült, akkor a kutatók tulajdonképpen annyit tettek, hogy ennek a flagnek az értékét igazra (true-ra) állították, majd újból és újból meg tudták nézni a kiválasztott üzenetet. (Mindez azt is jelenti, hogy az egyszer már elolvasott üzenetek a megtekintésük után nem törlődnek azonnal a Meta szervereiről.)
A fenti eljárás nem egy bonyolult művelet, sőt a rendellenesség feltárása óta már több olyan böngészőbővítmény is elérhetővé vált, amik a "View once" flag módosítását automatikusan elvégzik a WhatsApp Web használata során.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat