Több sebből vérzik a WhatsApp biztonsági funkciója

​A Meta ígérete szerint hamarosan érkezik a javítás a WhatsApp könnyen megkerülhető védelmére.
 

Az egyik legszélesebb körben használt üzenetküldő alkalmazás, a WhatsApp Messenger az utóbbi években számos olyan funkcióval és képességgel gyarapodott, amelyek a felhasználók adatainak védelmét hivatottak elősegíteni. Ezek közé sorolható a végponttól végpontig terjedő titkosítás, és az a lehetőség is, amivel olyan fotók, hangüzenetek és videók küldhetők, amelyek eltűnnek a csevegésből miután a címzett megnyitotta azokat. Ennek a funkciónak vannak további hatásai is az üzenetkezelésre:
  • Az elküldött fotók és videók nem lesznek elmentve a címzett fotói közé vagy a galériájába.
  • A címzett nem készíthet képernyőfotót az egyszer megtekinthető tartalmakról.
 
Biztonsági szakemberek a fenti funkciót alaposabban is szemügyre vették, és kiderült, hogy az több sebből vérzik. Egyrészt az egyszer megtekinthető tartalmak képernyőmentésektől való védelme nem valósul meg a számítógépeken futó kliensalkalmazás, valamint a webes WhatsApp esetében. Másrészt az ilyen típusú üzenetek némi trükközéssel többször is letölthetővé válhatnak.
 
A Zengo X Research Team szakértői az egyszer megtekinthető üzenetek felépítésének vizsgálatakor megállapították, hogy azok szinte teljes mértékben megegyeznek a hagyományos üzenetekével, annyi kivétellel, hogy tartalmaznak egy URL-t titkosított adatokkal, egy dekódoló kulcsot, valamint egy "View once" nevű flaget (megjelölést). Amikor erre fény derült, akkor a kutatók tulajdonképpen annyit tettek, hogy ennek a flagnek az értékét igazra (true-ra) állították, majd újból és újból meg tudták nézni a kiválasztott üzenetet. (Mindez azt is jelenti, hogy az egyszer már elolvasott üzenetek a megtekintésük után nem törlődnek azonnal a Meta szervereiről.)
 
A fenti eljárás nem egy bonyolult művelet, sőt a rendellenesség feltárása óta már több olyan böngészőbővítmény is elérhetővé vált, amik a "View once" flag módosítását automatikusan elvégzik a WhatsApp Web használata során.
 
A biztonsági szakemberek a felfedezésüket jelezték a Meta illetékeseinek. A vállalat pedig közölte, hogy már dolgozik a megoldáson, amely első körben a WhatsApp Webhez fog megérkezni. Arról egyelőre azonban nincsenek információk, hogy a többi platformon milyen változtatásokat eszközölnek majd a fejlesztők annak érdekében, hogy az egyszer megtekinthető üzenetek valóban az elvárások szerint működjenek.
 

„A nem létező adatvédelemnél csak egy rosszabb van: a hamis biztonságérzet, amikor a felhasználók azt gondolják, hogy a kommunikációjuk bizalmas, miközben a valóságban ez nem így van"

- nyilatkozta Tal Beery, a Zengo műszaki igazgatója.
 
  1. 3

    A Trend Micro Deep Security Agent for Windows egy biztonsági hibát rejt.

  2. 4

    A Google Chrome legújabb verziója négy biztonsági hibajavítással érkezett.

  3. 4

    A Fortinet kritikus veszélyességű hibáról adott tájékoztatást.

  4. 3

    Az Apache Tomcat két sebezhetőséget tartalmaz.

  5. 4

    Számos biztonsági javítás érkezett a Foxit PDF-kezelő szoftverekhez.

  6. 3

    Fél tucat biztonsági javítás érkezett a Moodle-hoz.

  7. 4

    Egyre intenzívebben használják ki a támadók az Apache Struts biztonsági hibáját.

  8. 4

    A Google ChromeOS két biztonsági javítást kapott.

  9. 4

    A GFI Archiver három biztonsági hibát tartalmaz.

  10. 4

    Az SAP tíz új és három frissített biztonsági tájékoztatóban számolt be sebezhetőségekről.

Partnerhírek
​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

hirdetés
Közösség