Több millió weboldalt veszélyeztet egy WordPress-es hiba
A WordPress-hez kapcsolódó Jetpack bővítmény egy súlyos sebezhetőség miatt több millió weboldalt tett kiszolgáltatottá. A hibajavítás már elérhető.
Adham Sadaqah biztonsági kutató nevéhez fűződik annak a biztonsági hibának a felfedezése, amely sok millió WordPress alapú weboldalt tett kiszolgáltatottá külső támadásokkal szemben. A sérülékenységre a széles körben használt Jetpack plugin kapcsán derült fény. Ezt a bővítményt jelenleg több mint ötmillió weboldalon használják aktívan, tehát egy nagyon jelentős támadási felületről beszélhetünk a hiba kapcsán.
A Jetpack számos hasznos biztonsági funkcióval egészíti ki a WordPress-t. Így például védelmet biztosít egyes brute force támadásokkal szemben, lehetőséget ad a webhelyek biztonsági mentésére, kibővíti a hitelesítések védelmi szintjét, és lehetőséget ad kártékony kódok felderítésére. Sajnos most éppen e biztonsági szempontból kedvelt összetevőben jelentkezett egy súlyos sérülékenység.
A sebezhetőség technikai részleteit egyelőre nem hozták nyilvánosságra a fejlesztők, akiknek jelenleg nincs tudomásuk arról, hogy a hiba kihasználására alkalmas exploit felbukkant volna az interneten. Azonban minden bizonnyal ez csak idő kérdése.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat