Titkosított naptárt fejleszt a ProtonMail

​A ProtonMail elérhetővé tette a titkosított naptár szolgáltatását, igaz egyelőre csak tesztverzióban.
 

A ProtonMail egyre nagyobb népszerűségnek örvend a titkosított e-mail szolgáltatásának köszönhetően. Ugyanakkor manapság már nem elég csupán az elektronikus levelezés biztosítása ahhoz, hogy a felhasználók maradéktalanul elégedettek legyenek. Érezte ezt a ProtonMail csapata is, amely úgy határozott, hogy az e-mail szolgáltatás után a felhasználók által leggyakrabban kért megoldások kifejlesztésére helyezi a hangsúlyt. Ezek közül pedig a legégetőbbnek egy biztonságos naptár számít - a legtöbb ProtonMail ügyfél leginkább ezt szeretné látni a funkciók között.
 
A fejlesztők haladnak is a ProtonCalendar névre keresztelt szolgáltatás fejlesztésével. Igaz nem rohamtempóban készül az újdonság, hiszen az jelenleg még csak béta kiadásban látott napvilágot. Jelenleg csak a fizetős szolgáltatások igénybe vevői próbálhatják ki a végponttól végpontig terjedő titkosítással felvértezett naptárat. Egyelőre a webes változat vált használhatóvá, de természetesen érkeznek majd az Android és iOS kompatibilis verziók, illetve az ezekhez tartozó mobil appok is.
 
A ProtonCalendar jelenleg alkalmas naptárbejegyzések rögzítésére, amelyekhez leírások, illetve résztvevők köthetők. Támogatott az emlékeztetők kezelése, illetve az események napi, heti és havi szintű ismétlődésének beállítása. Az ígéretek szerint még a végleges kiadás előtt érkeznek az események megosztására, illetve a résztvevők meghívására alkalmas funkciók is.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  3. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  5. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  6. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  7. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  8. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  9. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  10. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség