Támadás érte a Kawasaki szervereit

​A Kawasaki Heavy Industries arról számolt be, hogy illetéktelen hozzáférés történt egyes Japánban üzemeltetett szervereihez.
 

Az elmúlt évben a japán cégek se úszták meg a biztonsági incidenseket. 2020-ban egyebek mellett az NEC és a Mitsubishi Electric is hírt adott adatszivárgással járó kibertámadásokról. Év végén pedig a 35 ezer munkavállalót foglalkoztató Kawasaki Heavy Industries jelezte, hogy egyes szervereihez jogosulatlan hozzáférés történt.
 
A biztonsági problémák felfedezését követően a vállalat külső szakértőket fogadott fel annak érdekében, hogy a támadás részleteire fény derüljön. Erre azért is szükség volt, mivel az elkövetők igen kifinomult módszereket alkalmaztak, és nagyon kevés nyomot hagytak maguk után. Oly annyira keveset, hogy az eddigi vizsgálatok még arra sem tudtak fényt deríteni, hogy pontosan milyen adatokhoz történhetett jogosulatlan hozzáférés. Noha arra egyelőre semmiféle jel nem utal, hogy személyes adatok szivárogtak volna ki, de még ezt az eshetőséget sem sikerült teljes bizonyossággal kizárni.
 
Az eset érdekessége, hogy ezúttal a vállalat egyes telephelyeiről vagy azokon keresztül történt az informatikai rendszerbe történő behatolás. Az első ilyen esetre június 11-én került sor, amikor a tájföldi irodából történt hozzáférés bizonyos japán kiszolgálókhoz. Akkor a Kawasaki leállította a teljes adatforgalmat a tájföldi telephelye között. Azonban később kiderült, hogy júniusban és júliusban további hasonló nemkívánatos események is történtek Indonéziából, az Egyesült Államokból és a Fülöp-szigetekről.
 
Az incidensek felfedezését követően a japán központban azonnal korlátozásokat vezettek be, és szigorú védelmi intézkedéseket hoztak. A vizsgálatok jelenleg is folyamatban vannak.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség