Támadás érte a GTA fejlesztőjét
A Rockstar Games megerősítette, hogy az egyik hálózatát kibertámadás érte. Adatszivárgás történt, ami a GTA 6-ot is érinti.
A múlt héten a GTAForums oldalain olyan hírek láttak napvilágot, miszerint feketekalapos hackereknek sikerült behatolniuk a Rockstar Games hálózatába, ahonnan adatokat, illetve fájlokat loptak. Az egyik elkövető az interneten kezdte kiszivárogtatni a megkaparintott fájlokat. Mindezt olyan módon tette, hogy egy tömörített, RAR-állományra mutató hivatkozást tett közzé. Ez a fájl 90 videót tartalmazott.
A kiszivárogtatott videók a GTA 6-ról készültek, és azokat nagy valószínűséggel korábban maguk a játék fejlesztői készítették. A támadó eközben azt állította, hogy a várva várt játék esetében nem kizárólag előzetes videókat szerzett meg, hanem a GTA V és a GTA 6 forráskódját is. Egyúttal közölte, hogy a GTA V forráskódját áruba bocsátja, és arra ajánlatokat vár legalább 10 ezer dollár értékben. A GTA 6 forráskódjának "értékesítéséről" azonban nem tett említést.
A kiszivárgott videók hamar elkezdték bejárni az internetet, és azok a YouTube-on, valamint a Twittteren is elérhetővé váltak, igaz azóta szerzői jogok miatt már eltávolították az üzemeltetők. Ettől függetlenül ezek a tartalmak már "elszabadultak", és a maguk útját járják az interneten.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat