Támadás érte a Flightradar24-et
A Flightradar24 elismerte, hogy egy adatbiztonsági incidens következtében felhasználók e-mail címei és kódolt jelszavai kerültek illetéktelenekhez.
A svéd Flightradar24 szolgáltatás nagy népszerűségnek örvend az interneten. Havi 40 millió felhasználót szolgál ki, miközben a mobil alkalmazásai is jól szerepelnek mind a Google Playen, mind az Apple App Store áruházban. Ugyanakkor a kibertámadások e szolgáltatást sem kerülik el. Az üzemeltetők immár hivatalosan is elismerték, hogy az egyik támadás sajnos adatszivárgáshoz vezetett.
A Flightradar24 rendszerét egy célzott támadás érte, aminek következtében az elkövetők hozzáfértek egy régebbi szerveren lévő adatbázishoz. Ebből e-mail címeket és jelszó hash-eket kérdeztek le, illetve loptak el. Az egyelőre nem derült ki, hogy a Flightradar24 milyen hash-elő algoritmust használt, de a hírek nem bíztatóak. Ennek oka, hogy a célkeresztbe került kiszolgáló már egy idősebb példány volt, amin még nem volt erős védelem a jelszavak biztonságát illetően. A Flightradar24 annyit közölt, hogy a többi szerverén 2016 óta már erősebb, korszerűbb hash-elést alkalmaz.
Az eddigi vizsgálatok szerint azon felhasználók lehetnek érintettek, akik 2016 március 16. előtt regisztráltak a repülős szolgáltatásra. Az üzemeltetők hangsúlyozták, hogy e-mail címeken és jelszóhash-eken kívül más adat nem került illetéktelenekhez, és pénzügyi, fizetési adatokat sem tároltak a kompromittált szerveren. Ettől függetlenül a Flightradar24 a GDPR előírásainak megfelelően jelezte az incidenst a svéd adatvédelmi hatóságnak.
Prémium előfizetéssel!
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
-
16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A HAProxy kapcsán egy biztonsági rés került napvilágra.
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat