Támadás érte a Flightradar24-et
A Flightradar24 elismerte, hogy egy adatbiztonsági incidens következtében felhasználók e-mail címei és kódolt jelszavai kerültek illetéktelenekhez.
A svéd Flightradar24 szolgáltatás nagy népszerűségnek örvend az interneten. Havi 40 millió felhasználót szolgál ki, miközben a mobil alkalmazásai is jól szerepelnek mind a Google Playen, mind az Apple App Store áruházban. Ugyanakkor a kibertámadások e szolgáltatást sem kerülik el. Az üzemeltetők immár hivatalosan is elismerték, hogy az egyik támadás sajnos adatszivárgáshoz vezetett.
A Flightradar24 rendszerét egy célzott támadás érte, aminek következtében az elkövetők hozzáfértek egy régebbi szerveren lévő adatbázishoz. Ebből e-mail címeket és jelszó hash-eket kérdeztek le, illetve loptak el. Az egyelőre nem derült ki, hogy a Flightradar24 milyen hash-elő algoritmust használt, de a hírek nem bíztatóak. Ennek oka, hogy a célkeresztbe került kiszolgáló már egy idősebb példány volt, amin még nem volt erős védelem a jelszavak biztonságát illetően. A Flightradar24 annyit közölt, hogy a többi szerverén 2016 óta már erősebb, korszerűbb hash-elést alkalmaz.
Az eddigi vizsgálatok szerint azon felhasználók lehetnek érintettek, akik 2016 március 16. előtt regisztráltak a repülős szolgáltatásra. Az üzemeltetők hangsúlyozták, hogy e-mail címeken és jelszóhash-eken kívül más adat nem került illetéktelenekhez, és pénzügyi, fizetési adatokat sem tároltak a kompromittált szerveren. Ettől függetlenül a Flightradar24 a GDPR előírásainak megfelelően jelezte az incidenst a svéd adatvédelmi hatóságnak.
Prémium előfizetéssel!
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat