Szigorúbb lesz a Windows 11
A Microsoft a Windows 11 kapcsán egy biztonsági szigorítást jelentett be, amelynek révén a távoli asztali kapcsolatokra épülő támadások ellen lehet egy bizonyos fokú védelmet kialakítani.
A távoli asztali kapcsolatok az elmúlt években egyre gyakrabban kerültek támadók célkeresztjébe. A dark weben különösen 2016 óta volt megfigyelhető, hogy mind több olyan eszköz, illetve lopott adat vált elérhetővé, amelyek révén az RDP-kapcsolatok egyre inkább kiszolgáltatottá váltak. Volt olyan eset, amikor a netes feketepiacon 1,3 millió lopott felhasználónév és jelszó vált elérhetővé RDP-kiszolgálókhoz.
A probléma nagyságát és súlyát az is jól szemlélteti, hogy az FBI által még 2020-ban publikált egyik biztonsági jelentés szerint a hálózat szintű biztonsági incidensek 70-80 százalékáért RDP-alapú károkozások tehetők felelőssé.
A kockázatokkal a Microsoft is pontosan tisztában van, és látja azt, hogy az utóbbi időben már a zsarolóvírusok terjesztői is rákaptak az RDP-s trükközésekre, ami további komoly aggodalmakat vet fel. Így aztán az is érthető, hogy az RDP-biztonság egy kritikus ponttá vált a védelem szempontjából.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a májusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft elérhetővé tette a májusi biztonsági frissítéseket a Windows-hoz.
-
Az Office több mint egy tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.
-
A Fortinet egy kritikus veszélyességű biztonsági hibáról adott tájékoztatást.
-
A Microsoft négy hibajavítást tett letölthetővé a SharePoint Serverhez.
-
A Cisco egy biztonsági hibajavítást adott ki.
-
33 biztonsági javítás érkezett az iOS és az iPadOS operációs rendszerekhez.
-
Ötven sebezhetőségtől vált meg a macOS operációs rendszer.
-
A Django egy újabb biztonsági javítást kapott.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz négy biztonsági javítás érkezett.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat