Szigorodnak a kiberbiztosítások
A kiberbiztosítások általában jelentős részben fedezik a zsarolóvírus alapú támadások miatt bekövetkező károkat, de a biztosítók részéről fokozódnak az elvárások.
A Sophos State of Ransomware 2022 című tanulmányának célja, hogy rávilágítson azon fenyegetettségekre, valamint azok hatásaira, amelyek zsarolóvírusokra vezethetők vissza. Az alapjául szolgáló globális felmérés szerint 2021-ben a ransomware támadások utáni átlagos helyreállítási költség 1,4 millió dollár volt, és a helyreállítás átlagosan egy hónapot vett igénybe minden egyes incidenst követően. A megkérdezett szervezetek 90 százaléka nyilatkozta azt, hogy a támadás hatással volt a működési képességére, és az áldozatok 86 százaléka számolt be forgalom-, valamint bevételkiesésről. (Ez az arány a magyar vállalatok körében 97 százalékra adódott.)
A felmérés tanúsága szerint a közepes méretű szervezetek 83 százalékának volt kiberbiztosítása, amely legalább pénzügyileg kisegítette őket a bajból. Az esetek 98 százalékában a biztosítók kifizették a felmerülő költségek egy részét vagy egészét, és az összes eset 40 százalékában állták a váltságdíj-kifizetést. Magyarország nem sokkal marad a globális átlag alatt: 100-ból 92 esetben fizetett a biztosító.
A kiberbiztosítással rendelkezők 94 százaléka nyilatkozott úgy, hogy az elmúlt 12 hónapban megváltozott a biztosítással kapcsolatos tapasztalata - fokozódtak a kiberbiztonsági intézkedések iránti elvárások, komplexebbé vagy drágábbá váltak a kötvények, miközben kevesebb szervezet kínál biztosítási védelmet.
- mondta Chester Wisniewski, a Sophos vezető kutatója."A támadók egyre magasabb váltságdíjak iránti mohósága áll szemben a kiberbiztosítási piac mind szigorúbbá válásával. A biztosítók egyre inkább csökkenteni kívánják a zsarolóvírusok kockázatát, és az azoknak való kiszolgáltatottságot"
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Pure-ftpd fejlesztői egy biztonsági hiba miatt adtak ki frissítést.
-
Az IBM 18 biztonsági hibát javított a QRadar SIEM rendszerében.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat