Szaporodnak a mobil fenyegetettségek
Tavaly a szervezetek túlnyomó többségét érte olyan biztonsági fenyegetettség, amely különféle mobil eszközökön keresztül jelentett kockázatot.
A Check Point kiadta a mobilbiztonsági jelentését, amely áttekintést ad a mobil kártékony programokra, az eszközök sérülékenységeire és a kibertámadásokra vonatkozó legfontosabb trendekről. Ugyanakkor bemutatja azt is, hogy a szervezetek milyen módon tudják megvédeni magukat a jelen és a jövő összetett mobil fenyegetéseivel szemben.
Az eddig is tudott volt, hogy a pandémia miatt a távoli munkavégzésre való tömeges átállás drámai növekedést vont maga után a mobil eszközök elleni támadások terén. Ugyanakkor a Check Point elemzése arra világított rá, hogy ennek eredményeként a szervezetek nem kevesebb mint 97 százalékának kellett szembe néznie különböző mobil fenyegetésekkel.
2020 során majd minden szervezet legalább egy alkalommal tapasztalt mobil eszközöket célzó, kártékony programokon alapuló támadást. Ezen támadások 93 százaléka során az elkövetők arra próbálták rávenni a felhasználókat, hogy fertőzött weboldalakon vagy URL-eken keresztül telepítsenek kártékony alkalmazásokat. A vállalatok 46 százalékánál pedig legalább egy alkalmazott ténylegesen töltött is le ártalmas programot a mobiljára.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat