Sürgősen frissíteni kell a Drupalt
Biztonsági kutatók a Drupal weboldalak üzemeltetőit arra buzdítják, hogy mihamarabb frissítsék a rendszereiket, mert egy súlyos sebezhetőségre derült fény.
A Drupal kedvelt célpontja a kiberbűnözőknek. Egy széles körben elterjedt tartalomkezelőről van szó, amelynek hibáit több esetben automatizáltan lehet kihasználni. Az év elején például a CVE-2019-6340 azonosítójú sérülékenység okozott sok bonyodalmat, amin keresztül elsősorban kriptopénz bányászatra alkalmas összetevőket terjesztettek a csalók.
A napokban feltárt biztonsági résnek is hasonlóan súlyos következményei lehetnek, hiszen bizonyos körülmények között a weboldalak feletti teljes irányítás átvételére adhat lehetőséget. A távolról, minimális felhasználói közreműködéssel kihasználható sérülékenység alapértelmezett, illetve gyakorta alkalmazott konfigurációs beállítások mellett is veszélyt jelent.
A sebezhetőséget a Workspaces modul tartalmazza. Az eddigi vizsgálatok szerint kizárólag a Drupal 8.7.4-es verziója sebezhető, legalábbis akkor, ha a Workspaces engedélyezett. Ezért a kockázatok csökkentésére két lehetőség kínálkozik. Vagy a 8.7.5-ös verzióra kell frissíteni a Drupalt, vagy ameddig ezt nem sikerült megtenni, addig a Workspaces modul lehetőségek szerinti inaktiválásával is bezárhatóvá válhat a kiskapu.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat