Sürgős frissítésre szorulnak a Lexmark nyomtatói
A Lexmark egy súlyos biztonsági hiba miatt adott ki figyelmeztetést. A sebezhetőség több mint 100 különféle nyomtatótípust érint.
Ahogy arról a Biztonságportál Prémiumon már beszámoltunk, a Lexmark egy kritikus veszélyességű sérülékenységre hívta fel a figyelmet, és egyben tette elérhetővé azokat a firmware frissítéseket, amik révén befoltozható a biztonsági rés.
A gyártó közleménye szerint a sérülékenység 9-es veszélyességi besorolást kapott a CVSS szerinti 10-es skálán. A biztonsági hiba jogosulatlan távoli kódfuttatást tehet lehetővé a támadók számára. Mivel a Lexmark érintett nyomtatói közül sok vállalati célú felhasználásra készül, ezért a sebezhetőség közvetett módon akár teljes céges hálózatokban, illetve hálózati szegmensekben is problémákhoz vezethet.
A Lexmark vizsgálata arra is fényt derített, hogy a sérülékenység kihasználásához szükséges exploit kódok már elérhetővé váltak az interneten, de az eddigi adatok alapján a biztonsági hiba kihasználása még nem kezdődött meg intenzíven a kiberbűnözők körében. Ettől függetlenül az elérhetővé vált firmware frissítések telepítését nem célszerű halogatni.
A több mint 100 nyomtatótípust érintő sérülékenységről további részletek a gyártó közleményében, illetve a Biztonságportál Prémiumon olvashatók.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat