Súlyos támadás érte a Telegramot
A múlt héten fennakadások voltak a Telegram Messenger alkalmazás működésében. Most már biztos, hogy egy jelentős kibertámadás állt a háttérben.
A Telegram folyamatosan gyarapítja felhasználói táborát. 2018-ban érte el a 200 milliós (aktív) felhasználószámot. Voltak olyan napok amikor kiugróan magas volt az újonnan regisztrálók száma. Pavel Durov, a Telegram alapítója márciusban például azt közölte, hogy volt egy olyan nap, amikor 3 millióan regisztráltak az üzenetküldő szolgáltatásra. Ezt a számot persze a helyén kell kezelni, ugyanis ez akkor történt, amikor a Facebook, a WhatsApp és az Instagram éppen akadozott. Mindenesetre a platform szépen fejlődik, ezért aztán a kiberbűnözők figyelmét sem kerüli el. Olyan annyira nem, hogy a Telegram a múlt héten egy jelentős "zombi sereggel" találta magát szemben, amit nem is tudott maradéktalanul kezelni.
Június 12-én mind több felhasználó kezdett panaszkodni arra, hogy nem tudja használni a Telegram Messenger alkalmazást. A szolgáltatáskiesésről szóló bejelentések többsége Dél-Amerikából és Észak-Amerikából érkezett, de a világ más részein, így Európában is lehetett érzékelni fennakadásokat.

A szolgáltatást üzemeltető szakemberek azonnal megkezdték a vizsgálatokat, és viszonylag hamar kiderült, hogy egy elosztott szolgáltatásmegtagadási támadás áll a háttérben. Az incidens mögött egy botnet húzódott meg, amely ismeretlen számú, fertőzött számítógéppel kezdte ostromolni az üzenetküldő szolgáltatás működésében nélkülözhetetlen szerepet betöltő szervereket. Ezek pedig annyi felesleges hálózati kérést kaptak, hogy a felhasználók kiszolgálására már nem maradt elég erőforrásuk, így az üzenetküldés megbénult.
Az interneten hamar találgatások jelentek meg azzal kapcsolatban, hogy kik állhattak a támadás mögött. A Telegram azonban igyekezett nyugtatni a kedélyeket, és közölte, hogy jelenleg még nincs információ az elkövetők kilétéről. Az pedig, hogy a legtöbb probléma Brazíliában ütötte fel a fejét, még nem jelenti azt, hogy brazilok voltak az elkövetők. A botnet ugyanis globálisan szórta a haszontalan hálózati kéréseket. Ráadásul az sem elképzelhetetlen, hogy a botnetet valakik kibérelték.
Prémium előfizetéssel!
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat