Súlyos támadás ért egy víztisztító telepet
Komoly tanulsággal szolgál az egyik floridai város víztisztító üzemében történt biztonsági incidens. Szerencsére a katasztrófát sikerült megelőzni.
A floridai Oldsmar városában egy komoly biztonsági incidens borzolta a kedélyeket. Nem véletlenül, hiszen a kibertámadás a település víztisztitó üzemét érintette, ráadásul olyan módon, hogy az elkövető manipulálni is tudta egyes kritikus rendszerek működését. Ráadásul mindezt mindenféle kifinomult hacker technika alkalmazása nélkül.
Az eddigi vizsgálatok szerint a víztisztítót múlt hét péntekén érte a támadás, amikor egy jelenleg még ismeretlen személy hozzáférést szerzett az üzem egyik számítógépéhez. Tettét egy támogatási céllal korábban telepített TeamViewer alkalmazáson keresztül hajtotta végre, amelyhez valamilyen úton módon megszerezte a hozzáférési adatokat. Miután csatlakozott a számítógéphez, azon keresztül további rendszerekhez is hozzáfért, és a NaOH (nátrium-hidroxid) koncentráció normál szintjét több mint 100-szorosára emelte a vízkezelési folyamatban.
Az üzem közölte, hogy a támadó 3-5 percen keresztül volt jelen a rendszerben, amikor az egyik alkalmazott észrevette, hogy az egyik számítógépen „csak úgy magától” mozog a kurzor. Ekkor azonnal megszakították a távoli kapcsolatot, és visszaállították a manipulált beállításokat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat