Súlyos hibát javított a TikTok

​A TikTok kapcsán egy veszélyes biztonsági hiba látott napvilágot, amelynek kihasználásával olyan profiladatok is elérhetővé váltak, amiket a felhasználók nem osztottak meg nyilvánosan.
 

A Check Point már régebb óta rendszeresen vizsgálja a TikTokhoz kapcsolódó infrastruktúra, valamint a webes és mobilos alkalmazások biztonságát. Először 2019 novemberében akadt egy súlyos hibára az egyre népszerűbbé váló közösségi szolgáltatásban. Akkor az a sérülékenység a TikTok SMS-rendszerét érintette, és a kihasználásával feltöltött videók válhattak jogosulatlanul törölhetővé, vagy éppen teljesen nyilvánossá tehetővé.
 
A napokban orvosolt TikTok hibára is a Check Point kutatói figyeltek fel. Ezúttal egy olyan sebezhetőségről van szó, amely az ismerősök keresését szolgáló (Find Friends) funkció kapcsán merült fel. A biztonsági cég szerint a rendellenesség alapvetően olyan adatokhoz adhat hozzáférést a támadók számára, amelyeket alapesetben csak a profil tulajdonosa láthatna. Így például megkaparintható a telefonszám, a becenév, bizonyos profilbeállítások és a felhasználó egyedi TikTok azonosítója is. Ezekkel az adatokkal pedig különféle visszaélések, csalások követhetők el, és akár célzott adathalász támadásokhoz is vezethetnek.


Forrás: Check Point
 
A szóban forgó biztonsági rést a TikTok fejlesztői már befoltozták, így az már nem jelent veszélyt. A hibajavítást követően a Check Point egy részletes ismertetőt is kiadott, amiben leírta, hogy a sérülékenység több lépésben (eszközazonosítók, munkamenetekhez tartozó tokenek és HTTP-alapú adatforgalom manipulálásával) válhat kihasználhatóvá.
 
A TikTok tavaly több irányba is elindult annak érdekében, hogy a népes felhasználói táborának adatait megfelelően tudja védeni. 2020 áprilisában egy privát (meghívottak számára elérhető) hibavadász programot indított, majd tavaly októberben a HackerOne platformon keresztül is vizsgálhatóvá tette a mobilos és webes alkalmazásait.
 
  1. 4

    Az Apple iTunes szoftver egy fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Az F5 BIG-IP Next Central Manager két súlyos sebezhetőséget tartalmaz.

  3. 4

    A Google egy súlyos, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome-on.

  4. 3

    A MediaWiki és annak bővítményei kapcsán 10 biztonsági hiba látott napvilágot.

  5. 4

    A Google két biztonsági hibáról számolt be a Chrome böngésző kapcsán.

  6. 4

    A Google kiadta az Android májusi biztonsági frissítéseit.

  7. 3

    A tcpdump kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 3

    A Trend Micro Antivirus One for macOS egy sebezhetőséget tartalmaz.

  9. 4

    Jelentős mennyiségű QRadar frissítést adott ki az IBM.

  10. 3

    A Nessus Network Monitor kapcsán négy hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség