Súlyos hibát javított a Fortinet
A Fortinet egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági hiba miatt adott ki egy fontos közleményt.
Ahogy arról a Biztonságportál Prémium weboldalain már beszámoltunk, a Fortinet FortiOS-ben egy súlyos biztonsági hibára derült fény. A sérülékenység ellenszere már rendelkezésre áll, amelyet célszerű minél előbb telepíteni, mivel a sebezhetőség kihasználása megkezdődött alvilági körökben. A gyártónak tudomása van olyan támadásokról, amelyekben a szóban forgó sérülékenység is szerephez jutott.
A biztonsági hibát a FortiOS SSL-VPN funkcióját megvalósító egyik összetevő (sslvpnd) tartalmazza, és speciálisan szerkesztett hálózati kérésekkel válhat kihasználhatóvá. Ez esetekben az érintett eszköz összeomolhat, vagy a támadó számára jogosulatlan távoli kódfuttatásra nyílik lehetőség anélkül, hogy előzetesen authentikálnia kellene magát.
Mint kiderült, az Olympe Cyberdefense által felfedezett biztonsági rést a Fortinet a FortiOS 7.2.3 esetében már november 28-án megszüntette, de azóta további, javított kiadások is elérhetővé váltak:
- FortiOS 7.0.9
- FortiOS 6.4.11
- FortiOS 6.2.12
A Fortinet minden érintett üzemeltető számára a mielőbbi frissítést javasolta. Amíg erre bármilyen ok miatt nem lehet sort keríteni, addig az SSL-VPN funkció lehetőségek szerinti letiltása, vagy legalább annak IP-szintű korlátozása tanácsolható.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat