Súlyos hibát javított a Fortinet
A Fortinet egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági hiba miatt adott ki egy fontos közleményt.
Ahogy arról a Biztonságportál Prémium weboldalain már beszámoltunk, a Fortinet FortiOS-ben egy súlyos biztonsági hibára derült fény. A sérülékenység ellenszere már rendelkezésre áll, amelyet célszerű minél előbb telepíteni, mivel a sebezhetőség kihasználása megkezdődött alvilági körökben. A gyártónak tudomása van olyan támadásokról, amelyekben a szóban forgó sérülékenység is szerephez jutott.
A biztonsági hibát a FortiOS SSL-VPN funkcióját megvalósító egyik összetevő (sslvpnd) tartalmazza, és speciálisan szerkesztett hálózati kérésekkel válhat kihasználhatóvá. Ez esetekben az érintett eszköz összeomolhat, vagy a támadó számára jogosulatlan távoli kódfuttatásra nyílik lehetőség anélkül, hogy előzetesen authentikálnia kellene magát.
Mint kiderült, az Olympe Cyberdefense által felfedezett biztonsági rést a Fortinet a FortiOS 7.2.3 esetében már november 28-án megszüntette, de azóta további, javított kiadások is elérhetővé váltak:
- FortiOS 7.0.9
- FortiOS 6.4.11
- FortiOS 6.2.12
A Fortinet minden érintett üzemeltető számára a mielőbbi frissítést javasolta. Amíg erre bármilyen ok miatt nem lehet sort keríteni, addig az SSL-VPN funkció lehetőségek szerinti letiltása, vagy legalább annak IP-szintű korlátozása tanácsolható.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat