Súlyos hiba veszélyezteti az androidos készülékeket
Súlyos sérülékenység került napvilágra az Android kapcsán. Az ötszáz legnépszerűbb alkalmazás is egy csapásra kiszolgáltatottá vált.
Az Android újabb jelentős biztonsági kihívással néz szembe, miután nyilvánosságra került egy olyan sérülékenység, amely viszonylag könnyű prédát jelent a kiberbűnözők számára. Már olyan aktív támadásokat is ki lehetett mutatni, amelyek a biztonsági rés adta lehetőségekkel élnek vissza.
A StrandHogg néven ismertté vált sérülékenységről ezúttal a Lookout és a Promon biztonsági cég számolt be, de a probléma valójában egy régebb óta ismert biztonsági rendellenességre vezethető vissza. 2015-ben a Pennsylvania Egyetem kutatói már feltártak egy olyan hibát az Android akkori kiadásában, amely nagyon hasonló kockázatokat vetett fel. A biztonsági rés azonban nem igazán keltett nagy feltűnést még a Google berkein belül sem, ami ahhoz vezetett, hogy most már aktív támadásokról kell, hogy beszéljünk.
A sebezhetőséget az Android multitask feladatokat ellátó egyik összetevője (taskAffinity) tartalmazza. A kockázatokat fokozza, hogy a hiba kihasználásához nincs szükség root jogokra, vagyis egy rootolás mentes készüléken is teljes mértékben működőképes. Ráadásul az összes eddigi Android kiadást érinti, beleértve a legújabb, 10-es verziót is. A kockázatokat mindössze az mérsékli, hogy a támadások felhasználói közreműködés nélkül nem kivitelezhetők.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat