Súlyos biztonsági hibáktól vált meg az Android
A Google 45 biztonsági rést foltozott be az Android operációs rendszeren.
A Google kiadta az Android májusi biztonsági hibajavításait, amelyek többsége magas veszélyességi besorolást kapott. A legtöbb feltárt sebezhetőség jogosultsági szint emelést képes elősegíteni, de vannak olyan hibák is, amelyek jogosulatlan távoli kódfuttatásra, adatszivárogtatásra, illetve szolgáltatásmegtagadásra adnak lehetőséget.
A májusi hibajavítások összesen három nulladik napi biztonsági rést orvosolnak. Ezek közül különös figyelmet érdemel a CVE-2025-27363 azonosítóval ellátott sérülékenység, amely a FreeType összetevőben található.
A nyílt forráskódú FreeType súlyos sebezhetőségére márciusban bukkantak rá a Facebook biztonsági szakértői. Azóta kiderült, hogy a sérülékenység már szerephez jutott célzott támadásokban.
Az Android májusi hibajavításai a FreeType mellett biztonságosabbá teszik a Framework és a System összetevőket, valamint a kernelt. Továbbá lényeges frissítések érkeztek egyes MediaTek, Qualcomm, Arm, illetve Imagination Technologies komponensekhez is.
Fontos megjegyezni, hogy mivel az Android 12-es verziójának támogatottsága március végén megszűnt, ezért ahhoz már nem érhetők el a fenti frissítések, holott nem zárható ki, hogy egyes sebezhetőségek a 12-es vagy a még régebbi kiadásokat is sújtják.
További információk a Biztonságportál Prémium weboldalain olvashatók.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat