Súlyos biztonsági hibák tarkították a TikTokot
A TikTok kapcsán olyan biztonsági hibák kerültek felszínre, amelyek a videók manipulálása mellett adatlopást is lehetővé tehettek.
A közösségi oldalak esetében is folyamatosan zajlik a biztonsági hibák utáni vadászat. Nem kivétel ez alól az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő TikTok sem, amelyet legutóbb a Check Point szakértői vettek alaposabban szemügyre. A vizsgálatok nem voltak hiábavalók, hiszen olyan sérülékenységekre derült fény, amelyek igen komoly kockázatot jelentettek a felhasználók adataira, illetve a megosztott tartalmakra nézve.
A rövid videók megosztásával hódító, kínai gyökerekkel rendelkező TikTok iOS és Android kompatibilis alkalmazással is rendelkezik. Az appok mögött pedig egy kiterjedt informatikai infrastruktúra található, amely világszinten szolgálja ki a felhasználókat. A népszerűségét jól szemlélteti, hogy a Google Play adatai szerint eddig több mint 500 millióan töltötték le az androidos TikTok alkalmazást, ami ilyen módon vonzó célpontja lett a hackereknek.
A Check Point a TikTok vizsgálatát tavaly novemberben fejezte be, és számos veszélyes sérülékenységet tárt fel. Ezeket jelezte a fejlesztőknek, akik egy hónapon belül az összes szóban forgó biztonsági rendellenességet megszüntették. Így a biztonsági rések már nem veszélyeztetik az adatokat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat