Sokszor érnek célba a zsaroló támadók
Érdekes adatok láttak napvilágot a zsarolóvírusokra épülő támadások kapcsán.
A megkérdezett szervezetek 66 százalékának informatikai rendszereit támadták zsarolóvírusok az elmúlt évben, ami a megelőző időszakhoz képest stagnálást jelent. Országonkénti bontásban Szingapúrt érte a legtöbb támadás a vizsgált országok közül, míg Nagy-Brittaniát a legkevesebb. Ha pedig az iparági megoszlását nézzük az incidenseknek, akkor azt láthatjuk, hogy a legtöbb károkozás az oktatási szektort sújtotta, míg az IT, a technológiai és a telekom szektorokat a legkevesebb.
Érdekes adat, hogy amikor a szervezetek - például biztonsági mentések hiányában - kifizették a követelt váltságdíjat a csalóknak, akkor ez átlagosan 750 ezer dollárjukba került. Eközben azok a cégek, intézmények, amelyek a biztonsági mentéseikből helyre tudták állítani a rendszereket átlagosan 350 ezer dollárból megúszták e támadásokat. Ráadásul a váltságdíj kifizetésével történő helyreállítás általában több időt vett igénybe. A kutatók szerint a nagyobb cégek nagyobb arányban fizetnek ki váltságdíjat, mint a kisebbek.
A zsarolóvírusokra épülő támadások leggyakrabban (az esetek 36 százalékában) különféle sérülékenységeken keresztül kezdik ostromolni a kiszemelt hálózatokat, rendszereket. Emellett gyakoriak azok az incidensek is, amelyek kompromittált hitelesítő adatok bevonásával, vagy kártékony e-maileken keresztül valósulnak meg.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat