Sokat tudnak rólunk az okos kütyük

​A legújabb kutatások azt mutatják, hogy az okosórák is elősegíthetik a felhasználók utáni kémkedést.
 

Az egészséges életmód kapcsán sokan használnak okoseszközöket és különféle mobil alkalmazásokat. Az emberek ezeket a készülékeket, például az okosórákat vagy a fitnesz karkötőket gyakran viselik sporttevékenységeik során. Sok készüléknek van olyan beépített szenzora, amely képes a gyorsulást is mérni, illetve egyéb paramétereket érzékelni. Elég, ha csak a lépésszámláló funkcióra gondolunk. A Kaspersky Lab szakértői úgy döntöttek, hogy alaposabban is megvizsgálják ezeket az eszközöket.
 
Ehhez a szakértők egy meglehetősen egyszerű alkalmazást fejlesztettek, amely beépített gyorsulásmérőkből és giroszkópból származó jeleket rögzített. A begyűjtött adatokat ezután egy hordozható eszköz memóriájába vagy Bluetooth-on keresztül mobiltelefonra töltötték fel. Különféle algoritmusok és az alkalmazásból kinyert adatok segítségével azonosítani lehetett a viselkedési mintákat, valamint a tevékenységek időtartamát, kezdetét és végét. Emellett egyedi viselkedésmintákat is fel lehetett állítani. Amennyiben a csalók is megteszik ugyanezt, akkor megpróbálhatják beazonosítani a felhasználót, és elemezhetik a napi rutinját.
 
"Az okoseszközök nem csupán mini kütyük, hanem olyan számítástechnikai készülékek, amelyek rögzíthetik, tárolhatják és feldolgozhatják a szenzitív adatokat. Kutatásunk azt mutatja, hogy még az olyan nagyon egyszerű algoritmusok is, amelyek az okosórákon futnak, képesek rögzíteni a gyorsulásmérő és a giroszkóp jeleit. Ezekkel az adatokkal beazonosítható, és nyomon követhető lehet a felhasználó" - mondta Sergey Lurye, a Kaspersky Lab biztonsági kutatója. A szakember azt javasolta, hogy az ilyen jellegű mobil app-okról telepítésük előtt alaposan tájékozódjunk, és csak akkor adjunk jogosultságokat, engedélyeket egy-egy app-nak, ha az tényleg megbízható.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség