Sokasodnak a DNS-alapú támadások

Kritikus szintre emelkedett a cégek elleni DNS-alapú támadások száma. Az idei adatok szerint a vállalatok 90 százaléka tapasztalt ilyen típusú fenyegetést.
 

Öt évvel ezelőtt a szervezetek 76 százalékát érte DNS-alapú támadás. Ezzel szemben idén már tízből kilenc vállalkozás tapasztalt ilyen fenyegetést - hívta fel a figyelmet a Heimdal Security. Ennek egyik magyarázata a pandémia, amelynek hatására sokan távmunkában, gyakran nem kielégítő IT-védelem mellett dolgoznak.
 
A támadók célja leggyakrabban az, hogy a felhasználót böngészés közben vagy egy levélben található linkre való kattintás után egy általuk létrehozott és felügyelt webszerverre irányítsák. Ha a gyanútlan alkalmazott egy ilyen oldalra kerül, akkor onnantól kezdve a támadók rosszindulatú kódokat is lefuttathatnak a célkeresztbe állított gépen. Ennek segítségével pedig belépési adatokat, dokumentumokat, adatbázisokat lophatnak.
 
A legtöbb DNS-alapú támadás Kínában és az Egyesült Államokban tapasztalható, míg Európában a legnagyobb problémát Hollandiában, Németországban és Franciaországban okozzák.
 
Védekezési lehetőségek
 
A DNS-alapú támadások ellen fellépni képes védelmi megoldások még azelőtt tudják blokkolni e kártékony weboldalak letöltését, mielőtt azok megjelennének a felhasználó webböngészőjében. A szofisztikáltabb megoldások pedig közlik a felhasználóval, hogy mi is történt, és miért nem tudja megtekinteni az adott weboldalt.
 
"Bármennyire is fontos az ilyen megoldások használata, az alkalmazottak, felhasználók edukációja elengedhetetlen. Erre fektet különös hangsúlyt októberben az Európai Kiberhónap kampánya is, amely a 'Think before you click' (Gondolkodj, mielőtt kattintasz!) jelmondatot tűzte zászlajára" - hangsúlyozta Gölcz Dénes, a Maxvalor ügyvezető igazgatója.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség