Sokan fizetnek a netes zsarolóknak
A zsarolóvírusok akkor is komoly károkat okoznak, ha végül sikerül helyreállítani a fájlokat, adatokat.
A Sophos felmérése szerint a szervezetek körülbelül fele tapasztalt jelentős zsarolóvírus támadást az elmúlt 12 hónapban. A támadások 73 százaléka vezetett ahhoz, hogy az áldozatoknál fájlok, adatok váltak használhatatlanná nemkívánatos titkosítás következtében.
Globális szinten a média, a szabadidős és a szórakoztató céllal működő cégekre jelentettek leggyakrabban veszélyt a ransomware programok. Mindeközben az állami szektor volt a legkevésbé érintett.
Noha a biztonsági cégek, szakértők rendszeresen hangoztatják, hogy nem célszerű kifizetni a zsarolók által követelt váltságdíjat, a felmérés mégis azt mutatja, hogy a szervezetek 27 százaléka fizetett a csalóknak. A megkérdezett IT menedzserek több mint fele volt képes visszaállítani az adatait biztonsági mentésekből anélkül, hogy teljesítette volna a követeléseket.
- mondta Chester Wisniewski, a Sophos kutatója."A szervezetek rendkívüli nyomás alatt vannak, hogy kifizessék a váltságdíjat. Első ránézésre ez hatékony módszernek tűnhet az adatok visszaszerzésére, azonban ez csak látszólagos. Tapasztalataink azt mutatják, hogy a váltságdíj kifizetése keveset változtat a helyreállítás terhén az időt és a költségeket tekintve"
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat