Sokak kérésére megérkezett a Bitwarden Authenticator app
A Bitwarden nyílt forráskódú, több faktoros hitelesítést támogató mobil alkalmazást adott ki.
A kétfaktoros azonosítás napjainkban már alapvető fontosságú, ezért mind több fejlesztő foglalkozik ennek implementálásával. A Bitwarden csapat sem jelent kivételt ez alól, hiszen bejelentette, hogy letölthetővé vált Android és iOS operációs rendszerekre a legújabb Bitwarden Authenticator nevű alkalmazása.
A Bitwarden Authenticator jelenleg TOTP (time-based one-time passwords) alapú technikával egyszer használatos kódok generálására alkalmas, és nemcsak a Bitwarden megoldásaival használható. Noha a Bitwarden Password Manager fizetős változata eddig is támogatta a kétfaktoros hitelesítést, az új app teljesen ingyenes, minden Bitwarden megoldástól függetlenül használható, és Bitwarden regisztrációra sincs szükség hozzá.
Természetesen felmerülhet a kérdés, hogy milyen széles körben tud majd elterjedni az új alkalmazás, hiszen már jelenleg is több hasonló app létezik, amelyek ráadásul funkcionalitás szempontjából jóval többet nyújtanak. Elég, ha csak a Google vagy a Microsoft Authenticator szoftvereire gondolunk. Erre a kérdésre csak az idő fogja megadni a választ, de a Bitwarden féle megoldás egyik fontos ütőkártyája a nyílt forráskódú megvalósítás lehet.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat