Sok millió telefont fertőztek meg ezek az appok

Ismét olyan kártékony appokról hullt le a lepel, amelyeket a felhasználók a hivatalos Play áruházból több mint 10 millió alkalommal töltöttek le.
 

A mobilos károkozások a nyáron sem csillapodnak. Az elkövetők folyamatosan próbálják becserkészni az áldozataikat, és több esetben milliószámra terjesztik a nemkívánatos kódjaikat látszólag ártalmatlan alkalmazások formájában. Az alapvető mobilbiztonsági tanácsok között sokszor szerepel, hogy csak a hivatalos Google Play áruházból célszerű appokat beszerezni, de azért ezen a webhelyen is résen kell lenni. Ezt támasztja alá a Dr.Web biztonsági kutatóinak legutóbbi felfedezése is, amelynek során olyan mobil appokat szűrtek ki, amik több millió készülék megfertőzéséhez járultak hozzá.
 
Az eddigi elemzések alapján az elkövetők több célból terjesztették a fertőzött szoftvereket, amiket többek között képszerkesztőnek, virtuális billentyűzetnek, rendszeroptimalizálónak vagy háttérképkezelőnek álcáztak. Elsősorban kéretlen és nagyon bosszantó reklámokkal igyekeztek elhalmozni a készülékeket. Ugyanakkor egyes esetekben emelt díjas szolgáltatásokkal is visszaéltek, valamint adatlopástól sem riadtak vissza.
 
A feltárt ártalmas alkalmazások közül a legtöbb számos engedélyt kért a felhasználótól, egyebek mellett azt is, hogy a háttérben futhassanak olyan módon, hogy az akkumulátorkímélő funkció se akadályozza a működésüket. Ezt követően több esetben lecserélték az appok ikonjait, például rendszeralkalmazások ikonjaira, amiket aztán gyakorta "SIM Toolkit"-re neveztek át.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség