Sok millió telefont fertőztek meg ezek az appok
Ismét olyan kártékony appokról hullt le a lepel, amelyeket a felhasználók a hivatalos Play áruházból több mint 10 millió alkalommal töltöttek le.
A mobilos károkozások a nyáron sem csillapodnak. Az elkövetők folyamatosan próbálják becserkészni az áldozataikat, és több esetben milliószámra terjesztik a nemkívánatos kódjaikat látszólag ártalmatlan alkalmazások formájában. Az alapvető mobilbiztonsági tanácsok között sokszor szerepel, hogy csak a hivatalos Google Play áruházból célszerű appokat beszerezni, de azért ezen a webhelyen is résen kell lenni. Ezt támasztja alá a Dr.Web biztonsági kutatóinak legutóbbi felfedezése is, amelynek során olyan mobil appokat szűrtek ki, amik több millió készülék megfertőzéséhez járultak hozzá.
Az eddigi elemzések alapján az elkövetők több célból terjesztették a fertőzött szoftvereket, amiket többek között képszerkesztőnek, virtuális billentyűzetnek, rendszeroptimalizálónak vagy háttérképkezelőnek álcáztak. Elsősorban kéretlen és nagyon bosszantó reklámokkal igyekeztek elhalmozni a készülékeket. Ugyanakkor egyes esetekben emelt díjas szolgáltatásokkal is visszaéltek, valamint adatlopástól sem riadtak vissza.
A feltárt ártalmas alkalmazások közül a legtöbb számos engedélyt kért a felhasználótól, egyebek mellett azt is, hogy a háttérben futhassanak olyan módon, hogy az akkumulátorkímélő funkció se akadályozza a működésüket. Ezt követően több esetben lecserélték az appok ikonjait, például rendszeralkalmazások ikonjaira, amiket aztán gyakorta "SIM Toolkit"-re neveztek át.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat