Sok céget támadtak a Windows legújabb hibájával

​Az októberi hibajavító kedden több nulladik napi biztonsági hibát is javított a Microsoft. Ezek közül az egyikről további részletek derültek ki.
 

Az év első felében a Kaspersky szakemberei növekedést figyeltek meg a nulladik napi sérülékenységeket kiaknázó támadások számában. Vagyis a kiberbűnözők egyre aktívabban kezdtek kihasználni olyan biztonsági réseket, amelyeket a fejlesztők még nem javítottak.
 
A biztonsági kutatók az elmezéseik elvégzése során egy Windows szervereket érintő, nulladik napi hibára is felfigyeltek. A vizsgálatok során kiderült, hogy ezt a kártékony kódot (MysterySnail) az elkövetők informatikai vállalatok, hadi és védelmi cégek, valamint diplomáciai szervezetek elleni kémkedések során is felhasználták.
 
A szakemberek - elsősorban az ártalmas kód mögött meghúzódó infrastruktúra és vezérlőszerverek alapján - arra a következtetésre jutottak, hogy a CVE-2016-3309 azonosítójú sebezhetőség kihasználására egyebek mellett az IronHusky nevű kibercsoport törekedett.
 
A Kaspersky a felfedezéséről korábban értesítette a Microsoft illetékeseit. A biztonsági rés befoltozásához szükséges frissítések pedig az októberi hibajavító kedden váltak elérhetővé.
 

"Az elmúlt évek során azt tapasztaltuk, hogy a támadók folyamatosan érdeklődnek a nulladik napi sérülékenységek keresése és kiaknázása iránt. A fejlesztők előtt még nem ismert sérülékenységek komoly fenyegetést jelenthetnek a szervezetekre nézve. A legtöbb ilyen akció azonban sok hasonlóságot mutat, ezért fontos a legújabb fenyegetéselemzési adatokra támaszkodni, és olyan biztonsági megoldásokat telepíteni, amelyek proaktívan megtalálják az ismeretlen veszélyforrásokat"

- fejtette ki Miroslav Koren, a Kaspersky egyik igazgatója.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség