Silány jelszavak védik az admin fiókokat
Ezrével hemzsegnek az interneten azok a webes adminisztrációs oldalak, amelyeket a létező leggyengébb jelszavak védenek.
Biztonsági cégek már eddig is többször tettek közzé olyan kimutatásokat, amelyek a felhasználók jelszóhasználati szokásait elemezték, illetve gyűjtötték össze a leggyakrabban használt, leginkább sebezhető hitelesítő adatokat. Az Outpost24 kutatói azonban most egy kicsit más szemszögből vizsgálódtak, és azt vették szemügyre, hogy a különféle weboldalakhoz, webes szolgáltatásokhoz tartozó adminisztrációs oldalak esetében milyen a jelszóhasználati morál.
A Threat Compass által kezelt, különféle forrásokból származó hitelesítő adatokra vonatkozó statisztikák azt mutatják, hogy nem kizárólag a felhasználók berkein belül kell még sokat fejlődnie a hitelesítéssel kapcsolatos biztonságtudatosságnak. Az adminisztrátorok szintjén is bőven akad hiányosság.
A kutatók több mint 1,8 millió hitelesítő adatot elemeztek, amelyek közül 40 ezer esetében az admin felhasználói fiók jelszava "admin" volt. Ez azért is különösen aggasztó mivel olyan fiókokról van szó, amelyek weboldalak adminisztrációs oldalához tartoznak, és a legmagasabb szintű jogosultságokat biztosítják. Így például alkalmasak tartalmak kezelésére, ügyféladatok lekérdezésére és módosítására, rendszerparaméterek manipulálására stb. Ezért aztán rossz kezekben nagyon komoly fegyvert jelentenek.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat