Sajthiányt okozott egy zsarolóvírus

​Egy zsarolóvírussal végrehajtott kibertámadás vezetett odáig, hogy Hollandiában a boltok polcairól eltűntek a sajtok.
 

A kibertámadásokról szóló hírek sokszor komoly károkról számolnak be, de ezek a mindennapokban igazán akkor válnak kézzelfoghatóvá, amikor egy-egy incidenst követően az emberek a saját bőrükön érzik a következményeket. Egy holland céget ért támadás is igencsak "látványosra" sikerült, és a holland vásárlók saját szemükkel láthatták, hogy mihez vezethet egy számítógépes vírus támadása.
 
A múlt héten a Bakker Logistiek egy komoly biztonsági incidensről számolt be, aminek következtében nem kizárólag informatikai, hanem súlyos logisztikai nehézségek támadtak szerte Hollandiában. A vállalat az ország egyik legnagyobb olyan cége, amely élelmiszerek raktározásával, elosztásával foglalkozik. Különösen a hűtést igénylő termékek piacán van jelen.
 
A vállalat informatikai rendszerébe egy zsarolóvírus került, amely elkezdett terjedni a hálózatban, és számos kiszolgálót tudott kompromittálni. A károkozó terjedése láttán a cég úgy határozott, hogy leállítja a teljes informatikai hálózatát, amíg nem sikerül úrrá lenni a fertőzésen. Ennek következtében azonban az alkalmazottak nem tudtak rendeléseket felvenni, nem tudták szervezni a fuvarokat, de a vállalat elmondása szerint még az is gondot okozott, hogy a hatalmas raktárban megtalálják a kiszállítandó árukat. A támadás következtében a holland boltok polcairól legelőször a sajttermékek kezdtek elfogyni utánpótlás hiányában. A boltok pedig elkezdték tájékoztatni a vásárlóikat, hogy a logisztikai partnerük gőzerővel dolgozik a probléma megoldásán.


Forrás: NOS
 
Azt egyelőre nem közölte a vállalat, hogy melyik zsarolóvírus okozta a fennakadásokat, de azt elárulta, hogy a biztonsági mentésekből sikerült helyreállítania a kritikus fontosságú rendszereit, így vélhetőleg nem kell teljesítenie a zsarolók követeléseit.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség