Roppant alattomos trükköt vetett be egy mobilvírus
Az androidos telefonok megfertőzésére alkalmas FakeCall mobilvírus egy nagyon alattomos trükkel képes átejteni a felhasználókat. Sok bankszámla bánthatja mindezt.
A FakeCall trójait elsőként a Kaspersky biztonsági kutatói mutatták ki még 2022-ben. Majd 2023-ban a Check Point számolt be arról, hogy a károkozó továbbra is folyamatosan fejlődik. Az ártalmas alkalmazás elsődleges célja már kezdetben is az volt, hogy banki csalásokat tegyen lehetővé elsősorban úgynevezett hangalapú adathalászat (voice phishing) révén. Ehhez legitim banki alkalmazásoknak adta ki magát vagy azok manipulálásával érte el, hogy a felhasználó olyan telefonszámot tárcsázzon, amelyről azt hitte, hogy a bankjának ügyfélszolgálatához tartozik. A valóságban azonban a csalók fogadták e hívásokat, és próbálták rávenni az embereket az adataik megadására, illetve pénzügyi tranzakciók végrehajtására.
A FakeCall fejlesztése továbbra is töretlenül és meglehetősen intenzíven zajlik az alvilág berkein belül. Ezt támasztja alá a Zimperium kutatása is, amely a trójai egy új variánsának veszélyeire világított rá.
Prémium előfizetéssel!
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat