Rengeteg hálózatbiztonsági eszköz sebezhető
Több tízezer SonicWall hálózati eszköz kiszolgáltatott két sebezhetőség miatt.
A Bishop Fox vállalat biztonsági szakértői arra voltak kíváncsiak, hogy a SonicWall tűzfalak és hálózatbiztonsági készülékek üzemeltetői mennyire tartják naprakészen e készülékeket. A BinaryEdge adataira támaszkodva arra derítettek fényt, hogy a helyzet igencsak lehangoló ezen a téren. Kiderült ugyanis, hogy a felmérésbe bevont 233 ezer SonicWall készülékből több mint 178 ezer sebezhető legalább egy biztonsági rés által. A kutatók ezúttal a CVE-2022-22274 és a CVE-2023-0656 azonosítókkal ellátott hibáknak való kitettséget vizsgálták.
A szóban forgó biztonsági rések befoltozásához szükséges patch-eket már korábban elérhetővé tette a gyártó, így az eszközök frissítésével könnyedén kihúzható lenne a probléma méregfoga.
Jon Williams, a Bishop Fox mérnöke kifejtette, hogy a két vizsgált sebezhetőség elsősorban szolgáltatásmegtagadási támadásokra ad lehetőséget. A hasonló módon kihasználható biztonsági hibák akkor jelentenek kockázatot, ha egy nem megfelelően frissített SonicWall eszköz menedzsment felülete hozzáférhető az internet felől. Ekkor a sebezhetőségek miatt hatástalaníthatóvá válhat a tűzfalas védelem, vagy megbéníthatók lehetnek a VPN-szolgáltatások. Emellett a támadó Maintenance módba állíthatja a készülékeket.
Prémium előfizetéssel!
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Pure-ftpd fejlesztői egy biztonsági hiba miatt adtak ki frissítést.
-
Az IBM 18 biztonsági hibát javított a QRadar SIEM rendszerében.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat