Rengeteg biztonsági hibát javított az Apple
Az Apple több mint ötven biztonsági rést foltozott be a macOS operációs rendszerén, a Safari webböngészőjén, valamint az iCloud for Windows alkalmazásán.
Az Apple ezúttal sem bánt szűkmarkúan a biztonsági frissítésekkel. A legtöbb hibát a macOS kapcsán szüntették meg a fejlesztői. Egyebek mellett olyan sebezhetőségeket is javított, amelyek jogosulatlan távoli kódfuttatásra, jogosultsági szint emelésre, védelmi mechanizmusok és technológiák (sandbox) megkerülésére, adatszivárogtatásra, valamint szolgáltatásmegtagadási támadások kezdeményezésére is módot adnak.
A macOS esetében a legtöbb foltot a kernel kapta. E javítások segítségével tíz biztonsági hibát lehet megszüntetni. Külön említést érdemel, hogy a Wi-Fi támogatást biztosító komponensekben is öt sérülékenységet kellett orvosolni. Ezek mellett biztonságosabbá vált többek között az AirDrop, az Audio, a Bluetooth, a Calendar, a PackageKit, a Sandbox, valamint az SQLite is.
A frissítések most sem kerülték el a Safari webböngészőt, amely tíz hibajavítással gyarapodott. Ezek közül az egyik jogosulatlan alkalmazásindításra ad módot, míg a többi a Webkit kapcsán merült fel, és kódfuttatásra, szolgáltatásmegtagadásra, valamint XSS-alapú támadásokra adhatnak lehetőséget.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat