Rászálltak a Veeam-hibára a támadók

​Egyre több olyan támadásra derül fény, amelyek a Veeam adatmentő szoftverének egyik biztonsági hibáját használják ki a károkozásokhoz.
 

A Veeam Backup and Replication (VBR) szoftver az egyik legszélesebb körben ismert, biztonsági mentésekre alkalmas szoftvernek számít. A vállalati és intézményi körökben egyaránt használt alkalmazásban feltárt biztonsági hibák ezért a kiberbűnözők körében is nagy érdeklődésre tartanak számot, amit a szoftver legutóbb felfedezett sebezhetősége is jól megmutatott.
 
A Veeam Software március 7-én számolt be arról, hogy a VBR egy súlyos sérülékenységet tartalmaz. A fejlesztők akkor elérhetővé tették a biztonsági rés befoltozásához szükséges patch-et. Március 23-án aztán a Horizon3 (pentestekkel foglalkozó) cég a szóban forgó, CVE-2023-27532 azonosítóval ellátott sérülékenységhez bemutatott egy exploitot, amivel demonstrálta, hogy egy nem megfelelően védett API végponton keresztül hitelesítő adatok válhatnak hozzáférhetővé titkosítatlan formában. Ezt követően mindössze 5 napra volt szükség ahhoz, hogy a kiberbűnözők lépjenek, hiszen március 28-án be is következett az első olyan (ismert) támadás, amely ezt a biztonsági hibát használta ki.
 
Azóta a VBR-hibát kiaknázó támadások tovább folytatódtak. A Huntress Labs egy korábbi kimutatása szerint legalább 7500 olyan VBR szerver érhető el az internet felől, amelyek sebezhetők lehetnek a fenti károkozásokkal szemben, vagyis sajnos még bőven akad célpont.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  2. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  3. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  4. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  5. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  6. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  7. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  8. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  9. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  10. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség