Postafiókok törlésével rémisztgetnek a csalók

E-mail fiókok törlésével riogatnak az adathalászok, akiknek semmi más céljuk nincs, mint hogy megkaparintsák a felhasználók jelszavait.
 

Michael Gillespie biztonsági kutató újabb adathalász támadássorozatra lett figyelmes. Ezúttal a csalók olyan elektronikus levelekkel próbálják rászedni a gyanútlan felhasználókat, amelyek nem tartalmaznak mellékletet. Vagyis most nem tartozik az e-mailekhez hamis számla, rendelés, parkolójegy stb. Ennek ellenére a kockázatok így sem igazán kisebbek.
 
A legutóbbi adathalászat során az elkövetők olyan spameket terjesztenek, amik úgy néznek ki, mintha azokat egy e-mail szolgáltató küldte volna. Az üzenetben az áll, hogy a felhasználónak meg kell adnia egy telefonszámot annak érdekében, hogy a postafiókja egy esetleges probléma (például elfelejtett jelszó) esetén helyreállíthatóvá váljon. Az e-mailben az is olvasható, hogy ha a felhasználó nem közli a telefonszámát néhány napon belül, akkor inaktiválják a fiókját, majd az összes levelét törlik.


Forrás: Michael Gillespie
 
Amennyiben a felhasználó bedől a trükknek, és rákattint a levélben szereplő hivatkozásra, akkor látszólag egy webes levelezőfelület tárul elé, amelyen kérik az e-mail címét és a jelszavát. A valóságban azonban ez az oldal egy manipulált, WordPress-alapú weblap, aminek semmi köze sincs semmilyen e-mail szolgáltatóhoz, de még csak postafiókhoz sem. A weboldal azt a célt szolgálja, hogy az azon megadott hitelesítő adatok rögtön a csalókhoz kerüljenek. Ehhez pedig elég, ha a felhasználó beírja az e-mail címét és a jelszavát. Miután hamis weblapról van szó, ezért a felhasználó hiába adja meg helyesen a bejelentkezéshez szükséges adatait, csak egy hibaüzenetet fog látni: "A munkameneti süti érvénytelen, próbáljon újra belépni". Ahányszor megpróbálja, annyiszor fog eljutni a jelszava a csalókhoz.
 
Mit tehetünk, ha túljártak az eszünkön?
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  3. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  5. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  6. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  7. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  8. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  9. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  10. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség