Plex: biztonsági figyelmeztetést adott ki a CISA

​A CISA figyelmeztetést adott ki a Plex kapcsán, mivel annak egyik sebezhetősége egyre gyakrabban jut szerephez kibertámadások során.
 

A világszerte széles körben használt Plex Media Serverben 2020 májusában egy súlyos biztonsági hibát fedeztek fel. A lassan három éve ismert, CVE-2020-5741 azonosítóval ellátott sebezhetőségről már akkor lehetett tudni, hogy komoly kockázatokat rejt. Noha a biztonsági rés befoltozására alkalmas patch hamar elérhetővé vált, azt mind a mai napig sokan nem telepítették fel.
 
A szóban forgó sérülékenység az úgynevezett Camera Upload funkciót érinti, és a kihasználásával az érintett rendszereken tetszőleges Python kódok válhatnak távolról lefuttathatóvá, méghozzá rendszergazdai jogosultsági szinten. A kockázatokat fokozza, hogy a sebezhetőségben rejlő lehetőségek kiaknázására viszonylag alacsony komplexitású támadásokkal is lehetőség nyílhat anélkül, hogy ehhez bármiféle felhasználói interakcióra szükség lenne.
 
A 2020-as sérülékenységet akkor a fejlesztők a Plex Media Server 1.19.3-as verziójának kiadásával orvosolták, így az ennél korábbi változatok esetében kell számolni a fenti kockázatokkal.
 
A biztonsági hiba kapcsán az utóbbi napokban több olyan hír is megjelent, amelyek arra engednek következtetni, hogy a Plex sérülékenység játszhatott szerepet a LastPass ellen tavaly végrehajtott, súlyos adatlopással járó incidensben. Ezeket a híreket egyelőre sem a CISA, sem a Plex nem kívánta megerősíteni, de számos hírforrás tudni véli, hogy a LastPass munkatársa a meghackelt otthoni rendszerében használta a Plex Media Servert, és a LastPass közleménye is utalást tett arra, hogy egy médiaszoftver biztonsági résén keresztül jutottak az elkövetők azokhoz az információkhoz, amik révén aztán végrehajtották a jelszókezelő szolgáltatás elleni támadásukat.
 
  1. 3

    A Samsung biztonsági javításokat adott ki egyes mobil alkalmazásaihoz.

  2. 3

    A ClamAV két biztonsági hibajavítással bővült.

  3. 3

    A Veeam több kritikus veszélyességű sebezhetőségről számolt be.

  4. 3

    A Zyxel számos hálózati eszközéhez adott ki biztonsági frissítést.

  5. 4

    Elkészült az Adnroid szeptemberi biztonsági frissítése.

  6. 3

    A Yubico YubiKey kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  7. 3

    A Google két olyan biztonság hibáról számolt be, amelyek a Chrome webböngészőben vannak jelen.

  8. 4

    A VMware egy súlyos biztonsági hibát szüntetett meg a Fusion alkalmazásban.

  9. 3

    A Samsung biztonsági frissítéseket adott ki egyes Exynos megoldásaihoz.

  10. 3

    A Wireshark egy újabb biztonsági frissítéssel bővült.

Partnerhírek
​Hogyan védhetjük ki a gyakori Booking.com átveréseket?

A Booking.com a szálláshelyeket kereső utazók egyik legfontosabb platformja, de mára egyéb szolgáltatások is elérhetővé váltak az oldalon keresztül.

​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

hirdetés
Közösség