Plex: biztonsági figyelmeztetést adott ki a CISA
A CISA figyelmeztetést adott ki a Plex kapcsán, mivel annak egyik sebezhetősége egyre gyakrabban jut szerephez kibertámadások során.
A világszerte széles körben használt Plex Media Serverben 2020 májusában egy súlyos biztonsági hibát fedeztek fel. A lassan három éve ismert, CVE-2020-5741 azonosítóval ellátott sebezhetőségről már akkor lehetett tudni, hogy komoly kockázatokat rejt. Noha a biztonsági rés befoltozására alkalmas patch hamar elérhetővé vált, azt mind a mai napig sokan nem telepítették fel.
A szóban forgó sérülékenység az úgynevezett Camera Upload funkciót érinti, és a kihasználásával az érintett rendszereken tetszőleges Python kódok válhatnak távolról lefuttathatóvá, méghozzá rendszergazdai jogosultsági szinten. A kockázatokat fokozza, hogy a sebezhetőségben rejlő lehetőségek kiaknázására viszonylag alacsony komplexitású támadásokkal is lehetőség nyílhat anélkül, hogy ehhez bármiféle felhasználói interakcióra szükség lenne.
A 2020-as sérülékenységet akkor a fejlesztők a Plex Media Server 1.19.3-as verziójának kiadásával orvosolták, így az ennél korábbi változatok esetében kell számolni a fenti kockázatokkal.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat