Pimasz hackerek támadták meg a Teslát

​A Tesla hivatalosan is megerősítette, hogy ismeretlen támadók feltörték az egyik szerverét, majd kriptopénz bányászatra használták a kapóra jött erőforrásokat.
 

Az olyan nagyvállalatok, mint amilyen a Tesla is, egész védelmi arzenállal oltalmazzák az informatikai infrastruktúráikat, illetve az adataikat. Csakhogy a legdrágább, legkorszerűbb védelem sem nyújt 100 százalékos biztonságot, különösen akkor, ha az emberi tényezők nincsenek a helyükön kezelve. A Tesla szervereit ért biztonsági incidens pedig mindezt nagyon tanulságos módon alá is támasztotta.
 
A RedLock felhőbiztonsági cég mérnökei vették észre, hogy a Tesla egyik kiszolgálójával valami nagyon nincs rendben, ugyanis az kriptopénzt bányászott. Ez pedig most éppen nem tartozik bele Elon Musk vállalatának tevékenységi körébe, ezért értesítették a cég illetékes szakembereit. A Tesla azonnal kivizsgálta a történteket, és megtette a szükséges intézkedéseket. Csakhogy addigra a kiberbűnözők már bent jártak a hálózatában.
 
A napvilágra került vizsgálati eredmények szerint a Tesla egyik Kubernetes szerverén az üzemeltetők nemes egyszerűséggel elfelejtettek beállítani jelszót a konzolhoz. Azonban mindez a károkozásoknak csak egy részéhez járult hozzá, mondhatni ugródeszkaként szolgált az elkövetők számára. A problémákat ugyanis az is tetézte, hogy ezen a szerveren (az egyik podban) teljesen védtelenül megtalálhatóak voltak a Tesla által igénybe vett egyik AWS (Amazon Web Services) szolgáltatáshoz tartozó hozzáférési adatok. Ezeket pedig a támadók nem voltak restek felhasználni.


A problémás konzol - Forrás: RedLock 
 
A Tesla szerint az elkövetők egy olyan kiszolgálóhoz fértek hozzá, amelyen telemetriai adatokat tároltak. Azonban ezek kizárólag olyan gépkocsikból származtak, amiket a Tesla mérnökei belső tesztelésekhez használnak. Ilyen módon ügyféladatok nem kerültek veszélybe, és járműbiztonsági kockázatok sem merültek fel.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Hat biztonsági rést foltozott be a Google a ChromeOS operációs rendszeren.

  2. 3

    Az Apache HTTP Server egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  3. 4

    A SonicWall SMA100 SSL-VPN kapcsán négy biztonsági hibára derült fény.

  4. 4

    Jelentős biztonsági frissítés érkezett a Firefoxhoz.

  5. 4

    A Google Chrome két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  6. 4

    A Node.js két sérülékenységet tartalmaz.

  7. 4

    A Sophos Firewall kapcsán öt biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  8. 3

    A Grafana fejlesztői három biztonsági hibáról számoltak be.

  9. 4

    A Microsoft újabb biztonsági javításokat adott ki az Edge webböngészőhöz.

  10. 3

    Az IBM HTTP Serverhez három biztonsági javítás vált letölthetővé.

Partnerhírek
Terjed a hamis hibaüzenetekkel támadó ClickFix kártevő

Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be

Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

hirdetés
Közösség