Ostrom alatt vannak a MikroTik routerek

​A MikroTik routerei egyre nagyobb nyomás alá kerülnek a kiberbűnözők által. Egy már javított hibát használnak ki a csalók, hogy minél több kriptopénzre tegyenek szert.
 

A MikroTik routerei, hálózati eszközei esetében áprilisban derült fény egy súlyos sérülékenységre, amelyet a gyártó még akkor meg is szüntetett egy frissítéssel. Azonban ez a hibajavítás nagyon sok eszközre mind a mai napig nem került fel, így a kiberbűnözőknek nincs nehéz dolguk. A biztonsági hiba elsősorban a hálózati adatforgalom manipulációját teszi lehetővé, és különösen kedvez a kriptobányászatra hangolódott csalók számára. Ők tömegesen használják ki a sebezhetőséget.
 
A biztonsági rés világszerte több százezer eszközt érint. A legutóbbi támadássorozat azonban elsősorban Brazíliában működő MikroTik eszközöket érintett, több mint 70 ezret. Ezek a routerek egyik pillanatról a másikra elkezdtek kriptopénzt bányászni azáltal, hogy a hálózati (webes) adatforgalomba becsempészték a CoinHive scriptet.
 
A támadások azért is aggasztóak, mert két irányból jelentenek veszélyt. Egyrészt a router mögött lévő számítógépeken folytatott webböngészés során a letöltött weboldalakba automatikusan, a felhasználó tudta nélkül bekerül a CoinHive script. Másrészt pedig az érintett routerek mögött lévő webszerverek adatforgalmába is bekerül a nemkívánatos kód, így külső felhasználók számítógépei is bányászatba foghatnak.
 
Noha a legutóbbi támadás elsősorban Brazíliában fejtette ki hatását, a probléma globális jellegű. A Trustwave kutatása szerint világszerte 170 ezer fertőzött router működhet.
 
A biztonsági kockázat ez esetben könnyen csökkenthető, hiszen csak a MikroTik routerek frissítését kell elvégezni, amit minél előbb célszerű megtenni.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség