Összeolvad a NortonLifeLock és az Avast

Újabb jelentős üzlet van kilátásban az antivírus termékek piacán. Egyesül a NortonLifeLock és az Avast.
 

A Symantec a vállalati üzletágát 2019-ben adta el 10,7 milliárd dollárért a Broadcomnak. Akkor az egyéni felhasználóknak szánt védelmi termékek, vagyis a régóta világszerte nagy ismertségnek örvendő Norton termékek a NortonLifeLock alá kerültek, és azóta is e név alatt érhetők el. 

Azt nem lehet mondani, hogy a Norton világában megállt volna az élet a nagy átrendeződés után, hiszen tavaly év végén a vállalat vezetői bejelentették, hogy 360 millió dollár fejében ráteszik a kezüket a német Avira cégre. Már akkor sejteni lehetett, hogy a NortonLifeLock igencsak meg akarja erősíteni a pozícióját - különösen Európában. Az Avirának akkor körülbelül 1,5 millió előfizetője volt, és ehhez a számhoz jött még hozzá a freemium modellben elérhető víruskeresőjének felhasználóbázisa (körülbelül 30 millió eszközön futottak akkor Avira termékek).

Úgy tűnik, hogy a NortonLifeLock nem érte be az Avira felhasználóbázisával, ugyanis bejelentette, hogy egy 8,6 milliárdos üzleti tranzakció keretében egyesül az Avasttal. A prágai székhellyel rendelkező vírusvédelmi cég elsősorban az ingyenes víruskeresőjéről ismert. A cseh vállalat a felhasználóbázisát akkor növelte meg erőteljesen, amikor 2016-ban 1,3 milliárd dollárért felvásárolta az AVG-t. 

A NortonLifeLock szerint az egyesülést követően egy olyan vállalat jön létre, amely több mint 500 millió felhasználót szolgál majd ki. A tranzakció lebonyolítása után az elnök-vezérigazgató Vincent Pilette marad, míg az Avast jelenlegi vezérigazgatója, Ondřej Vlček vélhetőleg elnökként, valamint az igazgatótanácsban tevékenykedik majd a cégnél. A két jelenlegi székhely is megmarad, így a vállalat arizonai és prágai központtal indul neki az új életnek. 

Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy az egyesülés után milyen sors vár a jelenlegi vírusvédelmi termékekre, és a fejlesztések, víruskutatások terén miként sikerült egységesíteni a működést. Vélhetőleg a freemium modell megmarad, de korántsem biztos, hogy érdemes lesz piacon tartani ennyiféle víruskeresőt. Nagy kérdés tehát, hogy az Avira, AVG, Avast és NortonLifeLock termékek közül melyik marad velünk hosszú távon. 
 
  1. 3

    A Google egy veszélyes biztonsági rést foltozott be a ChromeOS-en.

  2. 4

    A Google két veszélyes hibát orvosolt Chrome böngészőben.

  3. 4

    A SonicWall két sebezhetőséget javított a GMS kapcsán.

  4. 4

    A QNAP számos sebezhetőséget szüntetett meg a NAS adattárolói kapcsán.

  5. 4

    A Microsoft fejlesztői három biztonsági résről számoltak be az Edge kapcsán.

  6. 3

    A TinyMCE kapcsán XSS-hibákra derült fény.

  7. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  8. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  9. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  10. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség